„Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku” – spotkanie zrealizowane w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 10 - relacja

12-06-2019

„Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku”
– spotkanie zrealizowane w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 10

Festiwal Wyczytanej Książki rozpoczęty! Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie zainaugurowała realizację projektu spotkaniem warsztatowym „Poczytaj mi Babcu, poczytaj mi Dziadku”.

12 czerwca 2019 r. w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła zgromadzili się sympatycy imprezy promującej głośne czytanie, których powitała wicedyrektor Monika Ohar-Pawiak.

W spotkaniu międzypokoleniowym uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, dla których zaproszeni dziadkowie czytali ulubione wiersze wybrane z kanonu polskiej literatury dziecięcej.

Nasi goście świetnie promowali utwory klasycznej poezji dla dzieci, m.in.: J. Tuwima, W. Chotomskiej, J. Brzechwy, A. Frączek, M. Rusinka, D. Wawiłow,  pięknie je interpretując, a widownia oklaskami  nagradzała impresje czytających.

Czytaniu towarzyszył radosny nastrój. Zabawa w odkrywanie „kto czyta tym razem” dostarczyła uczestnikom dodatkowych emocji.

Spotkanie uatrakcyjniły kreatywne warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez Marię Gulak - babcię Antosia i Stasia, która zaprosiła dzieci do twórczej zabawy z „Rupakami” Danuty Wawiłow.

„Rupaki” to dobra propozycja do pobudzenia wyobraźni i ciekawości świata dziecka, a tworzenie dziwnego stworka może dostarczyć mnóstwo radości i zabawy.

W nastroju wyciszenia i relaksu, dzieci wysłuchały wiersza przenosząc się do Krainy Rupaków, w której króluje wyobraźnia. Uczniowie podzieleni na drużyny z zapałem pracowali nad wykreowaniem oryginalnego zwierzaka.

Staraliśmy się, aby czas czytania łączył się z pozytywnymi emocjami i dobrą zabawą, a książki zawsze kojarzyły się z przyjemnością zarówno dla słuchaczy jak i czytających - Niech czytanie będzie zawsze ok ! i trendy !

Cieszymy się, że radość czytania łączy pokolenia, że wspólnie uczymy dzieci kochać obcowania z literaturą, oraz dbamy o to, by od najmłodszych lat książka była przyjacielem dziecka.

Przygodę z czytaniem zakończył słodki poczęstunek oraz rozdanie okolicznościowych dyplomów i drobnych upominków.

Biblioteka dziękuje uczestnikom - nauczycielom, dziadkom oraz dzieciom  za twórczą aktywność podczas przygody z głośnym czytaniem.

Maria Jamróg

--------------------------------------------------------------