Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

„Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku” – spotkanie zrealizowane w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 10 - relacja

12-06-2019

„Poczytaj mi Babciu, Poczytaj mi Dziadku”
– spotkanie zrealizowane w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 10


Festiwal Wyczytanej Książki rozpoczęty! Filia nr 10 WiMBP w Rzeszowie zainaugurowała realizację projektu spotkaniem warsztatowym „Poczytaj mi Babcu, poczytaj mi Dziadku”.


12 czerwca 2019 r. w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła zgromadzili się sympatycy imprezy promującej głośne czytanie, których powitała wicedyrektor Monika Ohar-Pawiak.


W spotkaniu międzypokoleniowym uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie, dla których zaproszeni dziadkowie czytali ulubione wiersze wybrane z kanonu polskiej literatury dziecięcej.


Nasi goście świetnie promowali utwory klasycznej poezji dla dzieci, m.in.: J. Tuwima, W. Chotomskiej, J. Brzechwy, A. Frączek, M. Rusinka, D. Wawiłow,  pięknie je interpretując, a widownia oklaskami  nagradzała impresje czytających.
 

Czytaniu towarzyszył radosny nastrój. Zabawa w odkrywanie „kto czyta tym razem” dostarczyła uczestnikom dodatkowych emocji.
 

Spotkanie uatrakcyjniły kreatywne warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez Marię Gulak - babcię Antosia i Stasia, która zaprosiła dzieci do twórczej zabawy z „Rupakami” Danuty Wawiłow.
 

„Rupaki” to dobra propozycja do pobudzenia wyobraźni i ciekawości świata dziecka, a tworzenie dziwnego stworka może dostarczyć mnóstwo radości i zabawy.


W nastroju wyciszenia i relaksu, dzieci wysłuchały wiersza przenosząc się do Krainy Rupaków, w której króluje wyobraźnia. Uczniowie podzieleni na drużyny z zapałem pracowali nad wykreowaniem oryginalnego zwierzaka.


Staraliśmy się, aby czas czytania łączył się z pozytywnymi emocjami i dobrą zabawą, a książki zawsze kojarzyły się z przyjemnością zarówno dla słuchaczy jak i czytających - Niech czytanie będzie zawsze ok ! i trendy !


Cieszymy się, że radość czytania łączy pokolenia, że wspólnie uczymy dzieci kochać obcowania z literaturą, oraz dbamy o to, by od najmłodszych lat książka była przyjacielem dziecka.


Przygodę z czytaniem zakończył słodki poczęstunek oraz rozdanie okolicznościowych dyplomów i drobnych upominków.


Biblioteka dziękuje uczestnikom - nauczycielom, dziadkom oraz dzieciom  za twórczą aktywność podczas przygody z głośnym czytaniem.

 

Maria Jamróg

--------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: