Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Baśń Prawdę Ci Powie - uroczyste pasowanie na Przyjaciela Akademii Bajki zorganizowane przez Filię nr 10 - relacja

11-06-2019

Baśń Prawdę Ci Powie - uroczyste pasowanie na
Przyjaciela Akademii Bajki zorganizowane przez Filię nr 10


Zakończyliśmy I edycję Akademii Bajki, podczas której dużo się działo… był to twórczy, magiczny czas, radości, wzruszeń - świetna podróż po literaturze i zakamarkach wyobraźni literackiej, w której towarzyszyli nam przesympatyczni Czytelnicy!
 

W sobotę 8 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie bajkowych, rodzinnych spotkań w Akademii Bajki, która miała na celu propagowanie książki i czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy.


Uczestnikami warsztatów byli rodzice z dziećmi w wieku od 3 do 7 lat, którzy bardzo aktywnie i dynamicznie uczestniczyli w cyklu spotkań, identyfikując się z baśniowymi bohaterami i ich przygodami.


Członkowie Akademii, podczas spotkań przeżywali niezapomniane przygody z baśniami, m.in.: Ch. Perraulta „Czerwony Kapturek”, baśniami Ch. H. Andersena -  „Brzydkie Kaczątko”, „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Imbryk”,, „Latający Kufer” oraz innymi.


Razem z bohaterami przeżywaliśmy ich przygody, poznając wartości moralne tj. dobro, życzliwość, uczciwość, przyjaźń, szacunek dla siebie i innych…… Podczas zabaw integracyjnych, odkrywaliśmy swoje mocne i słabe strony, a w zadaniach plastycznych rozwijaliśmy kreatywność, sprawność manualną i wyobraźnię.


Barbara Chmura Dyrektor WiMBP w Rzeszowie podziękowała rodzicom i dzieciom za aktywny udział w edukacyjnym cyklu zajęć i wspólną zabawę w Bibliotece. Podkreśliła rolę książki, czytania oraz ponadczasowe znaczenie baśni w czasach współczesnych.


„Ciepłe” słowa uznania otrzymała Maria Gulak moderator Klubu,  która wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy z czytelnikami, z dużą starannością i  kreatywnością zaaranżowała wszystkie spotkania, aby  miały atrakcyjną formę, były oryginalne i interesujące dla uczestników warsztatów.


Radosny nastrój towarzyszył wszystkim uczestnikom, zaś przygody z bohaterami najpiękniejszych baśni podbiły ich serca.
 

Jak przystało na prawdziwy „Uniwersytet”, aby móc dołączyć do grona Akademii Bajek i zostać jego przyjacielem, „studenci” musieli wykazać się zdobytą wiedzą. W obecności gości i rodziny, dzieci celująco zdały egzamin ze znajomości bajek i baśni, a także przystąpiły do ślubowania, przyrzekając szanować i kochać książki oraz często korzystać z ich rad i mądrości.
 

Uroczystego pasowania na Przyjaciela Akademii Bajki i Książek, dokonała Pani Dyrektor, a na pamiątkę wydarzenia, absolwenci Akademii otrzymali dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek.
 

Dziękujemy Wszystkim, którzy współorganizowali i życzliwie wspierali nasze działania podczas realizacji spotkań, a uczestnikom za liczną frekwencję i aktywność.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu dofinansowanego z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.
 

Nagrody dla uczestników Akademii  przekazał również Urząd Miasta Rzeszowa, za które serdecznie dziękujemy.


Maria Jamróg

 

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: