Wręczenie nagród laureatom konkursu „Smoki, księżniczki i rycerze...” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

11-06-2019

Wręczenie nagród laureatom konkursu
„Smoki, księżniczki i rycerze – ilustracje do podań i legend polskich”
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

7 czerwca 2019 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zaproszonych laureatów konkursu plastycznego wraz z rodzicami i opiekunami powitała kierownik Oddziału Agnieszka Dworak.

Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych Amelia Ślimak ćwicząca pod kierunkiem Katarzyny Piotrowskiej wykonała na skrzypcach utwór „Słowik”  autorstwa Janiny Garści i Antoniego Cofalika.

Po krótkim koncercie nastąpiła najbardziej wyczekiwana część spotkania – wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Nagrody w postaci pięknych książek oraz dyplomy z gratulacjami wręczyły: Agnieszka Dworak i Joanna Piller – grafik oraz członek Jury. Podziękowania za aktywną współpracę na rzecz promocji czytelnictwa otrzymali również opiekunowie wszystkich laureatów.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia nagród, nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz oglądanie prac młodych ilustratorów.

Wystawę można oglądać do 30 września 2019 r. w Minigalerii Sztuki Dziecięcej Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Słowackiego 11 w Rzeszowie w godzinach pracy placówki.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za piękne prace.

Nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy !

Anna Pieniążek

---------------------------------------