„Saksofon w Bibliotece” – warsztaty z muzykiem i kolekcjonerem instrumentów Łukaszem Bizoniem w Wypożyczalni Muzycznej - relacja

05-06-2019

„Saksofon w Bibliotece” – warsztaty z muzykiem i kolekcjonerem
instrumentów Łukaszem Bizoniem w Wypożyczalni Muzycznej

31 maja 2019 r. w Wypożyczalni Muzycznej odbyły się  warsztaty poprowadzone przez muzyka i kolekcjonera instrumentów Łukasza Bizonia. Saksofon to instrument, na którym nasz gość uczył się grać od dziecka w Szkole Muzycznej. Poszukiwania coraz doskonalszego brzmienia instrumentu spowodowały, że zainteresował się historią, budową oraz różnorodnym dźwiękiem saksofonu. Wzbudzona w ten sposób pasja poznawcza doprowadziła do powstania unikatowej kolekcji tych instrumentów.

W naszej Bibliotece Łukasz Bizoń zaprezentował dziewięć saksofonów, niezwykle barwnie opowiadając o każdym z nich osobną historię. Uczestnicy spotkania – dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie – mieli możliwość porównania instrumentów oraz  usłyszenia jak gra się na niekiedy bardzo starych egzemplarzach.

Mamy nadzieję, ze spotkanie z Łukaszem Bizoniem, jego zapał i emocjonalny stosunek do swojej kolekcji zaowocuje u uczestników tego spotkania jeszcze większą chęcią rozwoju talentów muzycznych.

Wypożyczalnia Muzyczna dziękuje Panu Łukaszowi Bizoniowi za zaprezentowanie swojej kolekcji oraz Pani Agnieszcze Hałdys z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara za współpracę w organizacji spotkania.

Barbara Balicka

-------------------------------------------------------------------------------