Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Uczymy się szanować siebie i osoby dorosłe” - spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10 - relacja

05-05-2019

„Uczymy się szanować siebie i osoby dorosłe”
- spotkanie w Akademii Bajki w Filii nr 10

Jak ważne są wartości w życiu każdego człowieka oraz wybory tych właściwych….. Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy wspólnie z rodzinami w sobotę 11 maja 2019 r. w cyklicznym spotkaniu Akademii Bajki w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie.

Tym razem na podstawie baśni H.Ch. Andersena „Imbryk”, moderator klubu Maria Gulak, przygotowała dla uczestników baśniowy scenariusz, proponując dobrą zabawę w połączeniu z literacką edukacją.

W spotkaniu warsztatowym „Uczymy się szanować siebie i osoby dorosłe” uczestniczyła Barbara Chmura Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, która z dużą życzliwością wspierała rodzinne zmagania w różnych konkurencjach i zabawach, nagradzając wszystkich brawami.

Uczestnicy uważnie wysłuchali głośnego czytania tekstu baśni, wzięli udział w quizie, zabawie dydaktycznej ”kogo mam na myśli”, oraz uczestniczyli w rozmowie kierowanej na temat szczęścia, szacunku do siebie i osób starszych.

Dobry nastrój towarzyszył także wszystkim podczas zabaw integracyjnych.

W zabawie „rzeźbiarz”, dzieci modelowały ciała rodziców w zabawne figury, a rozpoznawanie z zasłoniętymi oczami dłoni rodziców było nie lada wyzwaniem.

Realizując formę plastyczną, każda rodzina z entuzjazmem i dużą kreatywnością ozdabiała imbryk, wykorzystując elementy dekoracyjne. W efekcie powstały barwne, oryginalne baśniowe imbryki, które mogliśmy podziwiać.

Podsumowaniem zajęć literacko-zabawowych były wnioski w formie sentencji -„kamyka filozoficznego”: mamy szanować innych, ale musimy także pamiętać o tym, by szanować samych siebie. Jeśli szanujesz siebie, inni także będą Cię szanować.

Wspólną zabawę zakończyliśmy degustacją pysznej szarlotki i aromatyczną herbatką z imbryka.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział oraz wspólną aktywną zabawę w Bibliotece.

Na kolejną przygodę z baśniami zapraszamy Klubowiczów 8 czerwca do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul.Sokoła 13 o godz.10.00.

Maria Jamróg

----------------------------------------------------