Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Rzeszów - moje miasto - wczoraj i dziś” - spotkanie z prof. drem inż. arch. Zbigniewem Baciem, dn. 29.05.2019 r. - zaproszenie

06-05-2019

Fundacja Rzeszowska

zapraszają na spotkanie z

prof. drem inż. arch. Zbigniewem Baciem

pt. „Rzeszów - moje miasto - wczoraj i dziś”

29 maja 2019 r. (środa), godz. 17.00
budynek główny WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

Wstęp wolny

Profesor Zbigniew Bać – rodowity rzeszowianin oraz wybitny architekt podzieli się wspomnieniami nt. życia w Rzeszowie w okresie międzywojennym, latach okupacji niemieckiej oraz wczesnych latach powojennych, a także refleksją nt. przekształceń architektonicznych i urbanistycznych w Rzeszowie na przestrzeni ostatnich 80 lat.

Prowadzenie spotkania: dr inż. Maciej Piekarski z Politechniki Rzeszowskiej

--------------------------------------------

Prof. dr inż. arch. Zbigniew Antoni Bać urodził się w 1930 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Był długoletnim profesorem tego Wydziału, a także profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu w Mosulu (Irak). W przeszłości pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN. Jest twórcą koncepcji habitatu - filozofii projektowania przestrzeni architektonicznej podporządkowanego uwzględnieniu naturalnych potrzeb człowieka i zapewnieniu mu najkorzystniejszych warunków wszechstronnego rozwoju. Propagowaniem teorii habitatu zajmuje się w powołanej i kierowanej przez siebie Szkole Naukowej HABITAT.

Organizację spotkania dofinansowano z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.