Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa" - zaproszenie

05-05-2019

Ogólnopolski Konkurs Poetycki
O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza zarówno twórców, jak i wszystkich, którzy pragną stanąć w poetyckie szranki do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie "O Pióro Pegaza 2019".

Przewodnim tematem tegorocznej - V edycji jest napisanie pieśni domowej nawiązującej do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz ustanowienia przez Senat RP i Sejm RP Roku Moniuszkowskiego.

Celem konkursu jest zainspirowanie twórców do kreacji pieśni - gatunku literackiego poezji lirycznej poprzez nawiązania do tradycji narodowej zakorzenionej w twórczości Stanisława Moniuszki. Konkurs jest świetną okazją do artystycznej konfrontacji, a przede wszystkim promocją talentów literackich.

Konkurs ma charakter otwarty - oznacza to, że każdy może w nim wziąć udział. Warunkiem jest przesłanie pracy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Regulaminie – nigdy nie publikowanego, ani nie nagrodzonego utworu, napisanego w języku polskim. Osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Utwory należy przesyłać do 31 sierpnia 2019 roku.

>> Regulamin konkursu

>> Zał. nr 1 - Karta zgłoszenia osoby niepełnoletniej
>> Zał. nr 2 - Karta zgłoszenia osoby pełnoletnej

Pliki do pobrania:

zalacznik_nr_1_-_konkurs_poetycki_o_pioro_pegaza_2019.docx zalacznik_nr_1_-_konkurs_poetycki_o_pioro_pegaza_2019.docx

Karta zgłoszenia - osoba niepełnoletnia

zalacznik_nr_2_-_konkurs_poetycki_o_pioro_pegaza_2019.docx zalacznik_nr_2_-_konkurs_poetycki_o_pioro_pegaza_2019.docx

Karta zgłoszenia - osoba pełnoletnia