Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Leopold Lis-Kula : młody bohater” - konkurs w Wypożyczalni Głównej, dn. 21.05.2019 r. - zaproszenie

22-04-2019

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna

zaprasza do udziału w konkursie

Leopold Lis-Kula : młody bohater

21 maja 2019 r. (wtorek), godz. 19.00
Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33a

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Wpisując się w obchody Roku Pułkownika Leopolda Lisa-Kuli ogłoszonego na Podkarpaciu przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowała ciekawy konkurs dla młodzieży szkolnej.

Na konkurs składają się: krzyżówki i rebusy tematyczne. Rozwiązanie obu zadań będzie premiowane interesującymi nagrodami.

W uchwale Sejmiku z 28 stycznia 2019 r., czytamy: „Dziejowy sukces z 1918 roku w postaci odrodzenia państwa polskiego to wynik zmagań wielu pokoleń Polaków oraz efekt szeregu procesów historycznych. Za jednym z najważniejszych wydarzeń w naszych dziejach stały zasługi wybitnych jednostek oraz zaangażowanie wszystkich warstw narodu. Wśród wielu bohaterów, którzy symbolizują udaną walkę o Niepodległą oraz jej granice, jaśnieje postać Leopolda Lisa-Kuli. Radni Województwa Podkarpackiego doceniając zasługi i ofiarną służbę jednego z najzdolniejszych polskich dowódców, a zarazem najmłodszego pułkownika Wojska Polskiego, ustanawiają rok 2019 na Podkarpaciu Rokiem Pułkownika Leopolda Lisa-Kuli. Niech wspomnienie 100. rocznicy śmierci wielkiego patrioty, skauta, Strzelca, wybitnego legionisty i żołnierza Polskiej Organizacji Wojskowej, będzie dodatkową motywacją do krzewienia wartości, dla których walczył i umierał”.