Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Wielkanocne jajko z pluszu - zajęcia plastyczne w Wypożyczalni Głównej - relacja

08-04-2019

 Wielkanocne jajko z pluszu
– zajęcia plastyczne w Wypożyczalni Głównej

 

Wpisując się w tradycję tworzenia wielkanocnych pisanek Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie zaprosiła seniorów działających w ramach Klubu Miłośników Kultury, Literatury i Biblioteki do udziału w przedświątecznych zajęciach plastycznych pt. „Wielkanocne jajko z pluszu”.
 

Warsztaty połączone były z konkursem premiowanym nagrodami za najciekawsze pisanki wykonane własnoręcznie. Tym razem zaproponowano technikę tworzenia pisanek w oparciu o jajka styropianowe i kolorowe kuleczki z pluszu mocowane na szpilkach. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i wyczuciem estetyki, każda z pisanek była jedynym w swoim rodzaju małym arcydziełem.
 

Podczas spotkania 11 kwietnia 2019 r. przypomniano także historię pisanek, ich rodzaje ze względu na technikę wykonania, roślinne barwniki pozwalające uzyskać różne kolory oraz tradycje związane z wykorzystaniem pisanek.
 

Dwugodzinne zajęcia upłynęły w bardzo serdecznej i miłej atmosferze. Najładniejsze pisanki zostały nagrodzone kartami prezentowymi Empik ufundowanymi przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Równorzędne nagrody główne zdobyły: Ewa Kubicz i Lucyna Lwowska za najciekawsze pisanki. Dziękujemy uczestnikom warsztatów za włożony wysiłek w wykonanie ozdób wielkanocnych, za zaangażowanie i uśmiech podczas zajęć. Wszystkim członkom Klubu Miłośników Kultury, Literatury i Biblioteki życzymy jak najmilszych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.
 

Włodzimierz Ratyński

------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: