Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

„Latający kufer” - zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców w Filii nr 10 - relacja

08-04-2019

 Akademia Bajki - „Latający kufer”
- zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców w Filii nr 10

 

Historia syna bogatego kupca, który po jego śmierci roztrwonił swój majątek stała się tematem kolejnego spotkania z cyklu Akademia Bajki. „Latajacy kufer” H.Ch. Andersena to opowieść o nierozwadze, skłonnościach do ukrywania prawdy, braku poszanowania wartości otrzymanych od rodziców, zatracaniu tego co ważne.


Wplatając w tę orientalną opowieść losy samego Andersena, a także korzystając z wątków jego baśni, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, że autor był zapalonym podróżnikiem,  nie ograniczał się tylko do modnych zakątków takich jak Wiedeń czy Londyn, ale swoje kroki kierował nawet do Turcji.


Dzieci z uwagą wysłuchały tej  egzotycznej opowieści o bogatym kupcu, wspólnie z rodzicami wzięły udział w bajkowym quizie. Z przygotowanego magicznego kufra mali uczestnicy mogli wybierać pytania, przygotowane przez prowadzącą Marię Gulak, dotyczące  treści książki, a następnie prawidłowo udzielać odpowiedzi.


Zabawa integracyjna rodziców z dziećmi: Czy znasz swoją mamę i tatę? (ulubiony serial, ulubiona potrawa mamy) po raz kolejny dała możliwość zaobserwowania zachowań swojego dziecka pod kątem więzi rodzinnej.


Aby pobudzić wyobraźnię i sprawdzić zręczność ruchową wszyscy mogli wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną; „Kufer ze skarbami” czy „Latający dywan”.


Własnoręczne wykonanie magicznego kufra było kolejnym zadaniem dla naszych uczestników. Z różnokolorowych pasków papieru, cekinów i brokatowych ozdób powstały nietuzinkowe cudeńka, w których dzieci mogą chować swoje „skarby”.


Uczestnicy dobrze się bawili oraz przypomnieli sobie wartości którymi należy się kierować: prawda, dobro, życzliwość, piękno.


Morałem tej baśni jest przesłanie, że budowanie na kłamstwie nie przynosi rezultatów, a udawanie kogoś innego i tak kiedyś wyjdzie na jaw.


Zawsze więc warto być sobą, gdyż za złe uczynki spotyka nas kara.


Na następne spotkanie z baśnią H.CH. Andersena „Imbryk” - zapraszamy klubowiczów już w maju.


Bogusława Fura---------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: