Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Tablety dla aktywnych - warsztaty dla osób w wieku 50+ rozpoczynających przygodę z tabletem” - zaproszenie

14-04-2019

Tablety dla aktywnych
- warsztaty dla osób w wieku 50+ rozpoczynających przygodę z tabletem

zaprasza osoby w wieku 50+ na bezpłatne
warsztaty informatyczne z wykorzystaniem tabletów

Zapraszamy osoby zainteresowane wykorzystaniem tabletów z systemem Android 6.0 w życiu codziennym, do udziału w bezpłatnych warsztatach informatycznych organizowanych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.

Szkolenia przeznaczone są dla osób w wieku 50+ mieszkających na terenie województwa podkarpackiego – początkujących w obsłudze tabletu z systemem Android.

Szkolenia dla jednej grupy szkoleniowej odbędą się w dniach
28 i 29 maja 2019 r. (wtorek-środa) w godz. 16.00-19.15.

W przypadku większego zainteresowania warsztatami, zorganizowane zostaną zajecia dla kolejnych grup szkoleniowych w innych terminach.

Miejsce szkolenia: Rzeszów, pracownia szkoleniowa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 58a (mapki dojazdu w załączniku).

Szkolenia prowadzą i udzielają informacji w sprawie warsztatów - pracownicy Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Kontakt w sprawie szkoleń i naboru:
tel. (17) 86 69 494 ; (17) 86 69 442 ; (17) 86 69 441

Tablety z Androidem 6.0 podczas warsztatów zapewnia organizator szkoleń /nie ma potrzeby przynosić na warsztaty własnych tabletów/.

Ramowy program warsztatów:

Dzień 1 – 28.05.2019 r. (wtorek), godz. 16.00-19.15

1. Czym jest tablet - wprowadzenie

• do czego może być wykorzystany
  • co to jest "system Android".

2. Rozpoczęcie pracy z tabletem – omówienie podstawowych funkcji.

3. Aplikacje

• wyszukiwanie aplikacji (instalowanie/odinstalowywanie)
  • korzystanie z wbudowanych aplikacji w tablecie
  • "sprzątanie" aplikacji i widgetów na ekranie
  • aktualizacja aplikacji.

4. Planowanie podróży nie tylko palcem po mapie

• dane lokalizacyjne
  • wykorzystanie Google Maps i jakdojadę.

Dzień 2 – 29.05.2019 r. (środa), godz. 16.00-19.15

1. Buszujący w sieci

• przeglądarka internetowa
  • wyszukiwanie ciekawych informacji (nauka/hobby)
  • dodawanie zakładek i historia przeglądania
  • ustawienia wielkości strony i liter
  • poczta elektroniczna
  • konto google - możliwości.

2. Multimedia w tablecie - zawsze pod ręką

• robienie zdjęć
  • nagrywanie - dyktafon/wideo
  • odtwarzanie zdjęć, filmów i muzyki
  • porządki w katalogach
  • radio/youtube.

3. Czas na rozwiązywanie indywidualnych problemów.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE TABLETOWE WARSZTATY INFORMATYCZNE!

Liczba miejsc jest ograniczona! Jedna grupa może liczyć maksymalnie 15 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów
Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie
(17) 86-69-441

--------------------------------------------------

Informacja w mediach:
>> Polskie Radio Rzeszów, 16.04.2019 r.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE” - ogólne rozporządzenie o ochronie danych („RODO”), informujemy iż:

1. Administratorem danych osobowych uczestników warsztatów jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, 35-010 Rzeszów.

2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@wimbp.rzeszow.pl.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu zorganizowania, przeprowadzenia, udokumentowania i promocji warsztatów informatycznych z wykorzystaniem tabletów, na podstawie zgody (art. 6 ust. 1 lit. a) RODO). Dane osobowe  są podawane przez osoby zgłaszające się na warsztaty dobrowolnie, niemniej bez ich podania nie jest możliwy udział w warsztatach. Zgłoszenie na warsztaty jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie podanych danych osobowych.

4. Organizatorzy warsztatów zastrzegają sobie prawo do utrwalania ich przebiegu w formie zapisu fotograficznego, na potrzeby dokumentacji i promocji warsztatów oraz popularyzacji działalności Biblioteki. Jeżeli osoba bierze udział w warsztatach Organizatorzy uznają, że wyraża zgodę na nieodpłatne utrwalenie swojego wizerunku, a także na jego rozpowszechnianie na stronach internetowych Biblioteki (w tym na portalu społecznościowym Facebook), bez ograniczeń czasowych.

Każdy, kto bierze udział w warsztatach i nie zgadza się na przetwarzanie jego wizerunku jest obowiązany zgłosić to Organizatorowi warsztatów.

5. Dane mogą zostać udostępnione wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.

6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres przydatności wynikającej z wymienionych powyżej celów przetwarzania, z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach archiwalnych.

7. Uczestnik warsztatów ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

8. Uczestnik warsztatów ma prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, że przetwarzanie dotyczących go danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Pliki do pobrania:

tablety_dla_aktywnych_-_zaproszenie.pdf tablety_dla_aktywnych_-_zaproszenie.pdf