Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Spotkanie wielkanocne w Pracowni Rzemiosł Różnych - relacja

06-04-2019

Spotkanie wielkanocne w Pracowni Rzemiosł Różnych
 

8 kwietnia 2019 r., w siedzibie głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, spotkały się członkinie Pracowni Rzemiosł Różnych. W gościnnej przestrzeni Biblioteki, grono pań pragnących posiąść lub udoskonalić jakąś nową umiejętność, mogło po raz kolejny przekuć słowa w czyn i własnoręcznie wykonać piękną pisankę wielkanocną.

Unikalne ozdoby świąteczne można stworzyć praktycznie ze wszystkiego, także z rzeczy których żywot już jest przesądzony. Instrukcji, jak z pomocą kolorowych sznurków, wstążek, cekinów, koronek i innych materiałów dekoracyjnych ozdobić styropianowe jajko, udzieliła Stanisława Bełch, autorka bajek i wierszy, przyjaciółka naszej Biblioteki oraz miłośniczka papieroplastyki, którą niezmiernie cieszy fakt gdy robi "coś" z niczego.


Pani Stanisława przygotowała również niespodziankę - jak na pisarkę przystało - i na wstępie przeczytała opowiadanie „Przygoda zajączka” oraz wiersz „Jajko-pisanka” własnego autorstwa.


Uczestniczki dekorowały jajka, tworząc unikatowe, niepowtarzalne i trudne do powtórzenia motywy i wzory. W wykonaniu własnej pracy pomogły przyniesione przez prowadzącą piękne, kolorowe i różnorodne pisanki. Wartością dodaną poniedziałkowych warsztatów, poza  możliwością twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka, były rozmowy o własnych pasjach oraz kobiece rozmowy o codzienności.


Spotkaniu towarzyszyły prezentacja „Tradycje, obrzędy i zwyczaje Świąt Wielkanocnych” oraz książki i inne wydawnictwa tematyczne ze zbiorów własnych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
 

Renata Dziepak

-------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: