Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18553257 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Aktualności

Finał V Edycji Akcji Czytelniczej dla dzieci Najdłuższa Książka Świata - relacja

03-04-2019

Finał V Edycji Akcji Czytelniczej dla dzieci - Najdłuższa Książka Świata

 

3 kwietnia 2019 roku na placu przy Fontannie Multimedialnej w Rzeszowie odbył się V finał akcji czytelniczej Najdłuższa Książka Świata zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie – Filię nr 10, z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką prof. UR dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
 

Akcja rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich zaangażowanych, a następnie gość specjalny – autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk, która przyjechała do nas aż z Krakowa i przywiozła wyjątkowe, pięknie ilustrowane książeczki wydane przez wydawnictwo Zielona Sowa - rozpoczęła swoje spotkanie autorskie. Dzieciaki aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez autorkę: odpowiedzi były błyskotliwe, a czasem zabawne i zaskakujące. Barbara Gawryluk przygotowała serię książeczek o wyjątkowych pieskach, które są najlepszymi przyjaciółmi ludzi nie tylko jako kompani do codziennych zabaw, ale jako psy ratunkowe, policyjne czy psy przewodnicy dla niewidomych i niepełnosprawnych. Po spotkaniu dzieci mogły nabyć książki autorki na stoisku przygotowanym przez Tęczową Księgarnię z Rzeszowa.
 

W tej akcji czytelniczej nie ma limitów, ani dla książek, ani dla wieku uczestników! Przy składaniu książki na placu obok Rzeszowskiej Fontanny wzięło udział 240 dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia, ich opiekunowie, nauczyciele, bibliotekarze oraz blisko 90 studentek z Uniwersytetu Rzeszowskiego, które świetnie zajmowały się najmłodszymi, pomagając im w wiązaniu i układaniu prac.

Do tegorocznej edycji napłynęło aż 1277 wspaniałych obrazów w formacie A3 przedstawiających ulubione, zwierzęce postacie z bajek wybranych autorów. Każda z nich została wykonana w sposób staranny, a dzieci wykazały się olbrzymią kreatywnością, podejmując się różnych form warsztatu plastycznego. Złożona Książka liczyła prawie 474 metry długości.

Po V Edycji Najdłuższa Książka Świata osiągnęła długość 1253 metrów!


Wśród aktywnie zaangażowanych osób znaleźli się dzieci i nauczyciele z Szkół  Podstawowych nr 2, 29, 11, 28, 31, 30 oraz Publicznego Przedszkola nr 15, dzieci z Szkoły Podstawowej nr 8, które pomogły w wiązaniu Książki oraz młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, która razem z Biblioteką oklejała prace przed Finałem.


Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone przypinkami podarowanymi przez Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Otrzymają także okolicznościowe zakładki do książki oraz lizaki, natomiast nauczyciele oraz dyrektorzy przedszkoli i szkół pisemne podziękowania za udział w akcji.
 

Do akcji przyłączyli się także przedstawiciele Miasta Rzeszowa, Pani Katarzyna Pawlak – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Pan Sławomir Gołąb – Radny Rady Miasta Rzeszowa oraz Członek Komisji Kultury i Promocji Miasta Rzeszowa.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie składa ogromne podziękowania wszystkich uczestnikom i zaangażowanym.

 Katarzyna Błajdo
 

Organizacja akcji dofinansowana została przez Gminę Miasto Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

 

Relacje w mediach:

 

-------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: