Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Pippi Skarpetka” – spektakl interaktywny w Filii nr 10

01-03-2019

„Pippi Skarpetka” – spektakl interaktywny w Filii nr 10

Kolejny raz w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie spotkały się grupy przedszkolaków by uczestniczyć w spektaklu przygotowanym przez krakowski teatr Krak-Re.

Teatr interaktywny to forma dramy prowokująca poszukiwanie nowych rozwiązań, wyzwalająca kreatywność i zaangażowanie widza, to także metoda doskonalenia zdolności interpersonalnych. Ta metoda teatralna pobudza wyobraźnię, angażuje i edukuje.

Tym razem bohaterką widowiska była Pippi zwana Pappilottą-Viktualią-Firanellą Skarpetką, zamieszkująca Willę Pięknotkę. W towarzystwie konia w kropki Alojsa i małpki - pana Nelsona, Pippi próbowała przekonać wszystkich, że nie warto chodzić do szkoły, ale czas spędzać na zabawie, wspinaniu się po drzewach i jedzeniu smakołyków. Na szczęście na pomoc dzieciom przybył nauczyciel, policjant Puszysty, a nawet złodziej by pouczyć naszą bohaterkę o konieczności przestrzegania zasad w domu, na ulicy i w szkole.

Przedstawienie, w które nasi widzowie ochoczo się włączyli, stało się okazją do przekazania, że nie należy ufać obcym, oddalać się bez opieki dorosłych a także jak istotne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły. Poprzez przenikanie się świata dorosłych i dzieci była okazja nie tylko do zabawy, ale i przyswojenia sobie ważnych terminów i sposobu prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia.

Cieszymy się, że historia Pippi podobała się naszym młodym widzom, którzy gromkimi oklaskami podziękowali aktorom za wspaniały występ.

Okazją do zaproszenia grupy teatralnej był przypadający w marcu Międzynarodowy Dzień Teatru.

Bogusława Fura

------------------------------------------------------------------------------------------