Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14771051 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Kawiarenka Naprawcza w Filii nr 10 - relacja

01-03-2019

Kawiarenka Naprawcza w Filii nr 10

 

Po raz kolejny Biblioteka stała się miejscem sprzyjającym spotkaniom  różnych środowisk - tym razem dla sympatyków ekologii.
 

Niecodzienne warsztaty miały miejsce w Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Uczniowie z Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie zorganizowali nowatorskie spotkanie na rzecz ponownego użycia i wykorzystania produktów codziennego użytku w Kawiarence Naprawczej. Zaangażowani wolontariusze świetnie zaplanowali całodniowy program dla zainteresowanych przedsięwzięciem. W godzinach otwarcia Biblioteki, użytkownicy mogli uczestniczyć w panelu dyskusyjnym oraz warsztatach. Rozmowy dotyczyły, m.in. wizjonerskich, ekologicznych propozycji, a w części warsztatowej opiekunowie z dziećmi wykonali zabawki z recyklingu. Zainteresowaniem pań cieszyły się fachowe porady udzielane przez wykwalifikowaną krawcową, a najmłodsi uczestnicy z ciekawością obserwowali pracę przy szyciu i ozdabianiu modeli lalek. 


Cieszy fakt, że spotkanie międzypokoleniowe, skupiło tak liczną grupę zainteresowanych.

 

Gratulujemy Wolontariuszom świetnego pomysłu i organizacyjnego talentu!   

 

Maria Jamróg

 

 -------------------------------------------------------

 

W sobotę, 9 marca 2019 r. w Rzeszowie miała miejsce pierwsza na Podkarpaciu Kawiarenka Naprawcza!


Nasza grupa ekologiczna „Śmieci Warte”, działająca już od kilku miesięcy w Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprosiła na zorganizowane przez siebie spotkanie Kasię i Mirka Ruszałów ze Stowarzyszenia „EKOSKOP”. Pan Mirosław w sposób nietuzinkowy i bardzo wciągający, poprowadził dwie prelekcje dotyczące istotnych zagadnień ekologicznych. Tematyka pierwszej z nich związana była z produkcją niebezpiecznych, często toksycznych odpadów, oraz kwestii ich utylizacji. Kolejny wykład dotykał problematyki smogu oraz sposobów walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dla najmłodszych zorganizowany został warsztat produkcji zabawek, gdzie pod batutą Kasi Ruszały dzieci mogły stworzyć  niepowtarzalne zabawki.


Ponadto przez cały czas trwania akcji można było nieodpłatnie skorzystać z usług i porad pani krawcowej z zakładu Krawieckie Igraszki, która przyjechała do nas z własnym, profesjonalnym sprzętem. Dla wszystkich beneficjentów projektu cały czas dostępne były pyszne przekąski w postaci ciast, kawy i herbaty. Spotkanie odbyło się w przyjemnej, luźnej atmosferze, w kameralnej sali biblioteki przy ulicy Podchorążych w Rzeszowie (Filia nr 10). Wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować to wydarzenie lub skorzystali z przygotowanych przez nas atrakcji, bardzo dziękujemy!

 

Urszula Buszta
 --------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: