Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie z Dorotą Majewską – relacja z Filii nr 4

01-03-2019

Spotkanie autorskie z Dorotą Majewską – relacja z Filii nr 4

12 marca 2019 r. Filia nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie gościła Dorotę Majewską – współautorkę książki „Zośka” – moja wielka miłość”.

Zaproszeni goście oraz stali członkowie klubu czytelniczego dla dorosłych „Spotkania z Literaturą” mieli niecodzienną okazję bezpośredniego spotkania z pisarką i rodowitą warszawianką.

Pani Dorota Majewska oraz Aleksandra Prykowska-Malec wspólnie wydały książkę na bazie wspomnień Hali Sapalskiej z domu Glińskiej – wielkiej miłości Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Przyjaźń jaka zrodziła się zupełnie przypadkowo, częsta obecność i niekończące się rozmowy w ostatnich latach życia w domu Hali zaowocowały powstaniem publikacji nie tylko o prywatnych losach bohaterki i jej rodziny ale również o wojennych losach wielu młodych bohaterów. Jest to opowieść biograficzna, która przemyca ciekawe informacje o działaniach zbrojnych i codziennym życiu w czasie okupacji. Spotkanie bardzo interesujące, zawierające również pierwiastek regionalny. Jednym z bohaterów książki jest nasz rodak – Jan Bytnar, podporucznik Armii Krajowej pochodzący z Kolbuszowej.

Niezwykle ciepła opowieść Pani Doroty Majewskiej o kulisach powstania książki, o jej inspiracjach i odkrytej na nowo pasji pisania o sprawach ważnych i zapomnianych zrodziła wiele pytań od publiczności.

Autorka na zakończenie rozdawała autografy i zaprosiła na promocję kolejnej opowieści, która ukażę się już wkrótce.

Danuta Hulek

-------------------------------------------------------