Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14771067 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Wernisaż wystawy rysunków Karola Kociacha w Wypożyczalni Muzycznej - relacja

01-03-2019

Wernisaż wystawy rysunków
Karola Kociacha w Wypożyczalni Muzycznej

 

12 marca br. w Wypożyczalni Muzycznej odbył się wernisaż wystawy rysunku ucznia Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie Karola Kociacha.

„Na oko same pióra i kości” to pierwsza indywidualna wystawa, będąca podsumowaniem  jego dotychczasowej pracy artystycznej. Karol Kociach mimo młodego wieku, może pochwalić się sporym dorobkiem twórczym jako uczestnik wielu konkursów i plenerów w kraju oraz za granicą. To także  tegoroczny stypendysta Prezydenta Miasta Rzeszowa. W 2015 roku został laureatem Międzynarodowej Wystawy Biennale Design’u we Wrocławiu. Otrzymał I nagrodę w międzynarodowych konkursach „Nasi sąsiedzi”- 2016 i 2017 roku oraz na Biennale Grafiki Warsztatowej w Rybniku w 2017 r.

 

Jak to na otwarciu wystawy powiedział jej kurator, rzeszowski artysta plastyk Krzysztof Wojtowicz „Karol to artysta, który realizuje swój własny program. Potrafi doświadczenie plastyczne zdobywane na co dzień w szkole, umiejętnie wykorzystać w swoich wyobrażeniach w sposób graficzny, nawiązując do tradycji rytowniczej”. Prace Karola to misternie wykreowana rzeczywistość, pełna skojarzeń i odniesień opowieść o świecie i ludziach. Ilustracyjny charakter każdego rysunku jest odrębną historią, której punktem wyjścia jest banalna zaobserwowana rzeczywistość i zbudowana na niej dygresyjna treść.

 

Wystawa w Naszej Bibliotece stała się, jak co roku, pretekstem do spotkania się uczniów, nauczycieli, rodziny i przyjaciół skupionych wokół rzeszowskiego Plastyka, by wspólnie docenić talent i zainicjować wejście młodych twórców w artystyczny obieg. Mamy nadzieję, że dla kolegów Karola to spotkanie będzie mobilizacją do nieustannego rozwoju swoich umiejętności plastycznych, co może zaowocować pierwszą indywidualna wystawą.

 

Cieszymy się także, że wczorajszemu wernisażowi towarzyszył spontanicznie stworzony zespół złożony z uczniów rzeszowskich szkół muzycznych z niezwykle utalentowaną trzynastoletnią wokalistką.

 

Barbara Balicka

 

----------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: