Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wystawa fotografii Pawła Steczkowskiego oraz audycja muzyczna "Źródła Dźwięku" w Wypożyczalni Muzycznej - zaproszenie

29-01-2019

- Wypożyczalnia Muzyczna
zaprasza na

wystawę fotografii Pawła Steczkowskiego „Okruchy Życia”

4.02.2019 - 28.02.2019

Wystawa czynna w godzinach otwarcia Wypożyczalni

Wstęp wolny!

4 lutego 2019 r. odbędzie się Audycja Muzyczna "Źródła Dźwięku" poprowadzona przez Pawła Steczkowskiego dla grupy dzieci ze szkół współpracujących z Wypożyczalnią Muzyczną.

Paweł Steczkowski pochodzi z „Muzykującej Rodziny Steczkowskich” znanej z twórczości w różnych stylach i gatunkach muzycznych.

Na co dzień zajmuje się twórczością muzyczną na wielu płaszczyznach jako instrumentalista,  aranżer, kompozytor i producent. Współpracuje z Teatrem im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem, Polskim Radiem, TVP oraz wieloma instytucjami kultury.

Jest założycielem i twórcą projektów muzycznych „Ludofoniarze”, „Teuta” oraz „Mimofoni”.

Współpracował z takimi postaciami polskiej sceny muzycznej jak:

Czesław Niemen, Maciej Zębaty, Piotr Stopa – Żyżelewicz, Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka, Grzegorz Turnau, Robert Janowski, Antoni Ziut – Gralak, Cezary Gadzina, Andrzej Radek, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Katarzyna Klich, Reni Jusis, Hanka Rybka, Sebastian Karpiel – Bułecka, Andrzej Paśkiewicz, Grzegorz Daroń, Tomas Celis – Sancheze, Grzegorz Poliszak, Piotr Falko – Rychlec, Krzysztof Mika, Tomasz Duda, Bartek Szetela, Piotr Mach, Darek Sprawka, Kamil Karaszewski, Przemysław Sokół, Krystian Broniarz, Jacek Królik, Antoni Łazarkiewicz, Marta Maślanka, Krzysztof Nowakowski, Rafał Inglot, Jarosław Spałek, Paweł Dobrowolski, Dominik Wania, Damian Kurasz, Przemek Sokół, Patrycja Gola, Margita Ślizowska, Mikołaj Wierusz oraz z innymi ciekawymi ludźmi, dla których muzyka jest pasją i sposobem na wyrażanie siebie.

Płyty, które Paweł Steczkowski nagrał jako producent:

- Justyna Steczkowska: „Na koniec świata”, „Dzień i noc”, „Mów do mnie jeszcze”, „Puchowe kołysanki”, „Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki”, „Femme fatale”, „Mezalianse” oraz „XV”.

- Muzykująca Rodzina Steczkowskich: „Kolędy i pastorałki”, „Misterium wielkopostne Agaty Steczkowskiej”, „Pieśni Internowanych”

- Ludofoniarze: „Z kapelusza granie”, ”Kolędnicy”, Teuta - „Tango z Pogodą”, „Dźwięki z Manofaktury”, „Kolędy z komody dziadka Pogody”, „Sękofonia”.

- Mimofoni: „Kamdi be”, „Night in Warsaw”.

Paweł Steczkowski otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za muzykę skomponowaną do sztuki teatralnej BARABASZ, której autorem jest Par Lagerkvist (reżyser Andrzej Dziuk). Sztuka ta wystawiana jest z powodzeniem od trzynastu lat w Teatrze Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.

Wydarzenia zostały dofinansowane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.