Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14778495 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Escape room – relacja z Filii nr 4

28-11-2018

 Escape room – relacja z Filii nr 4

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Filia nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zaprosiła młodzież w wieku 12-18 lat do zabawy historycznej „Od legendy do historii…
 

Gabinet szyfrów zorganizowano w jednym z pomieszczeń Biblioteki, a zgłaszający się uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu licznych zagadek, szyfrów i zadań logiczno-matematycznych. Zadaniem każdego z uczestników było uwolnienie się z pokoju i podanie prawidłowego hasła. Pokój zagadek dotyczył tematycznie historii Polski, począwszy od jej legendarnych początków aż do 11 listopada 1918 r., kiedy to biało-czerwona odzyskała wolność.
 

Escape room był udostępniany bezpłatnie przez cały miesiąc listopad, w godzinach pracy biblioteki, na zasadach opisanych w regulaminie. Celem zabawy było zachęcenie młodzieży w niekonwencjonalny sposób do pogłębienia wiedzy o naszej Ojczyźnie oraz przygotowanie młodych czytelników do wyszukiwania informacji ze źródeł dostępnych w bibliotece. Ważnym  elementem było również współdziałanie w grupie rówieśniczej.
 

Pokój zagadek odwiedziło 44 uczestników ze szkół podstawowych i średnich z Rzeszowa i okolic. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w okolicznościowej zabawie historycznej, a ci, którzy bezbłędnie pokonali tor przeszkód zostali obdarowani przez organizatora pamiątkowymi gadżetami.

Od uczestników otrzymaliśmy również miłe słowa:

Chciałam bardzo podziękować za zaproszenie i fantastyczną zabawę. Moim zdaniem escape room był świetnie przygotowany, wszystko było ze sobą zwięźle powiązane i dobra zabawa zapewniona. Jeszcze raz dziękuję.

Ola

Escape room bardzo mi się podobał. Był bardzo interesujący i ładnie wykonany. Dużo się dowiedziałam o historii Polski.

Magda

Dzień dobry, gra escape room bardzo nam się podobała, szczególnie dlatego, że posiadanie informacji historycznych nie było konieczne. Taka zabawa to świetny sposób na oderwanie się od świata nauki, ale jednocześnie doskonalenie swojej wiedzy o ojczyźnie.

Klaudia i Gabriela

Zajęcia w bibliotece to pewna odskocznia od zajęć szkolnych. Można świetnie się bawić podczas rozwiązywania zagadek historycznych. Jeśli będą jeszcze organizowane takie zajęcia chętnie weźniemy w nich udział.

Ola i Kasia

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie historycznej „Od legendy do historii…” i zapraszamy do udziału w licznych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.   

Danuta Hulek

-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: