Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13733042 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem – relacja

05-11-2018

Spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem

 

7 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Ja czytam!”, którego gościem był były reprezentant Polski w siatkówce, Krzysztof Ignaczak.
 

Cykl „Ja czytam!” to spotkania z idolami, znanymi i cenionymi za swój dorobek postaciami, skierowane głównie do młodzieży, która nie często bywa na organizowanych w Bibliotece spotkaniach autorskich z pisarzami i poetami.
 

Krzysztof Ignaczak przez wiele lat był zawodnikiem reprezentacji Polski, grającym na pozycji libero. W trakcie swojej kariery zdobył tytuł Mistrza Europy i Mistrza Świata, pięciokrotnie stał także na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Aż trzy złote medale zdobył broniąc barw klubu Asseco Resovia Rzeszów. W latach 2005-2015 był wielokrotnie wybierany najlepszym libero i najlepszym przyjmującym podczas międzynarodowych wydarzeń sportowych, w tym Ligi Światowej i Igrzysk Olimpijskich. W 2016 r. zakończył karierę, a w 2017 r. powrócił do sportu by zdobyć Mistrzostwo Anglii z klubem IBB Polonia London. Udzielał się także jako komentator i ekspert sportowy.
 

Uczestników spotkania przywitała Barbara Chmura, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, która przedstawiła gościa oraz jego najważniejsze dokonania.
 

Krzysztof Ignaczak zaprezentował się zebranej młodzieży przede wszystkim jako aktywny czytelnik, opowiedział o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa, a także o tych, po które sięga dzisiaj. Z dużą dawką humoru zachęcał uczestników zarówno do odwiedzania biblioteki, jak i czytania książek, które rozwijają wyobraźnię i są świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu. Oprócz opowieści o książkach, siatkarz wspominał swoją karierę, najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na jego rozwój i sukces, nie zapomniał także o kilku zabawnych anegdotach. Mówił również o tym, że warto realizować swoje marzenia i motywował młodzież do działania i rozwijania swoich pasji.
 

Gość biblioteki chętnie wdawał się w rozmowę z uczestnikami spotkania, odpowiadał na pytania dotyczące jego kariery oraz planów na przyszłość. Zaprezentował także zdobyty w 2014 r. złoty medal Mistrzostw Świata oraz pozował do zdjęć ze swoimi fanami. Na końcu przyszedł także czas na rozdawanie autografów.
 

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Książka w roli głównej” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
 

Klaudia Kobylańska

------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: