Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem – relacja

05-11-2018

Spotkanie z Krzysztofem Ignaczakiem

7 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Ja czytam!”, którego gościem był były reprezentant Polski w siatkówce, Krzysztof Ignaczak.

Cykl „Ja czytam!” to spotkania z idolami, znanymi i cenionymi za swój dorobek postaciami, skierowane głównie do młodzieży, która nie często bywa na organizowanych w Bibliotece spotkaniach autorskich z pisarzami i poetami.

Krzysztof Ignaczak przez wiele lat był zawodnikiem reprezentacji Polski, grającym na pozycji libero. W trakcie swojej kariery zdobył tytuł Mistrza Europy i Mistrza Świata, pięciokrotnie stał także na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Aż trzy złote medale zdobył broniąc barw klubu Asseco Resovia Rzeszów. W latach 2005-2015 był wielokrotnie wybierany najlepszym libero i najlepszym przyjmującym podczas międzynarodowych wydarzeń sportowych, w tym Ligi Światowej i Igrzysk Olimpijskich. W 2016 r. zakończył karierę, a w 2017 r. powrócił do sportu by zdobyć Mistrzostwo Anglii z klubem IBB Polonia London. Udzielał się także jako komentator i ekspert sportowy.

Uczestników spotkania przywitała Barbara Chmura, Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, która przedstawiła gościa oraz jego najważniejsze dokonania.

Krzysztof Ignaczak zaprezentował się zebranej młodzieży przede wszystkim jako aktywny czytelnik, opowiedział o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa, a także o tych, po które sięga dzisiaj. Z dużą dawką humoru zachęcał uczestników zarówno do odwiedzania biblioteki, jak i czytania książek, które rozwijają wyobraźnię i są świetnym sposobem na miłe spędzenie czasu. Oprócz opowieści o książkach, siatkarz wspominał swoją karierę, najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na jego rozwój i sukces, nie zapomniał także o kilku zabawnych anegdotach. Mówił również o tym, że warto realizować swoje marzenia i motywował młodzież do działania i rozwijania swoich pasji.

Gość biblioteki chętnie wdawał się w rozmowę z uczestnikami spotkania, odpowiadał na pytania dotyczące jego kariery oraz planów na przyszłość. Zaprezentował także zdobyty w 2014 r. złoty medal Mistrzostw Świata oraz pozował do zdjęć ze swoimi fanami. Na końcu przyszedł także czas na rozdawanie autografów.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Książka w roli głównej” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Klaudia Kobylańska

------------------------------------------------------------------