Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie z Tadeuszem Rolke i autorką jego biografii Małgorzatą Purzyńską, dn. 16.11.2018 r. - zaproszenie

09-11-2018

zaprasza na spotkanie z mistrzem fotografii

TADEUSZEM ROLKE

i autorką jego biografii

MAŁGORZATĄ PURZYŃSKĄ

16 listopada 2018 r., godz. 17.00

Wypożyczalnia Muzyczna, ul Żeromskiego 2

Wstęp wolny!

TADEUSZ ROLKE – jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Autor wystaw fotograficznych, m.in.: „Świat to teatr”, „Przemoc, seks, nostalgia”. Obecnie współpracuje z „Magazynem Gazety Wyborczej” i wykłada na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Warszawskiej Szkole Fotografii dr Mariana Schmidta. Jest współzałożycielem wydawnictwa edition.fotoTAPETA, mającego siedzibę w Warszawie i Berlinie. W 2010 r. został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

MAŁGORZATA PURZYŃSKA – autorka książki „Tadeusz Rolke. Moja namiętność. Mistrz fotografii rozmawia z Małgorzatą Purzyńską”, która ukazała się w 2017 r. nakładem wydawnictwa Agora.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „W związku z literaturą. Inspiracje” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa 2018.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl