Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Skrzynia Władcy Piorunów” - spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w Filii nr 16

02-11-2018

„Skrzynia Władcy Piorunów”
- spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w Filii nr 16

29 października 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów z pisarzem i podróżnikiem Marcinem Koziołem, autorem książek z serii „Detektywi na kółkach”, współautorem serii „Stajnia pod tęczą", którą napisał razem z Katarzyną Dowbor. Jest on także twórcą serii podróżniczej „Wombat Maksymilian”, wyróżnionej nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.

Pan Marcin zapoznał uczniów ze swoją twórczością. Pokazał interaktywną serię o Wombacie podróżniku, wspomniał o nowej książce „Pogoda dla puchaczy”, którą napisał razem z Bartkiem Jędrzejakiem.

Spotkanie skupiło się wokół serii książek "Detektywi na kółkach". W trakcie tego elektryzującego wystąpienia, autor opowiedział o wynalazcy Nikoli Tesli, który jest jednym z bohaterów książki „Skrzynia Władcy Piorunów”. Kim był, jaki był, jaką cyfrę lubił najbardziej i czego się bał, oraz jaki miał wpływ na nasze życie, dzieci dowiedziały się z interesującej prezentacji multimedialnej. Każdego z bohaterów książki wyróżnia coś wyjątkowego. Na kartach powieści spotkamy czternastoletnią Julkę, która jest przykładem na to, że żadne przeciwności losu nie przeszkadzają w realizacji swoich marzeń. Spotkamy też Spajka, którego pierwowzorem jest prawdziwy pies asystujący.

A co to jest synestezja? Jak to możliwe, że liczby mają kolor, słowa mają zapachy a dźwięki smak? Który bohater obdarzony jest tą zdolnością? Tego dowiemy się podczas czytania tej niesamowicie wciągającej książki, pełnej zagadek, szyfrów i przydatnych informacji.

Pan Marcin wraz z pomocą uczniów przeprowadził eksperyment wykorzystując kulę plazmową Tesli.

Po tak energetyzującym spotkaniu uczniowie ustawili się po pamiątkowe autografy.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok.

Joanna Piela

--------------------------------------------------------------------