Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem – relacja z Filii nr 16

01-10-2018

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem
– relacja z Filii nr 16

10 października 2018 odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem, zatytułowane podobnie jak jedna z jego książek - „Uśmiech dla żabki”.

Pisarz ma na swoim koncie pokaźną ilość zabawnych, uwielbianych przez dzieci opowiadań, wśród których znajdziemy, m.in.: „Mrówka wychodzi za mąż”, „Proszę mnie przytulić”, „Królewna z wieży”, „Lukrecja”, „W pogoni za życiem”, „Być jak tygrys” czy „Gwiazdka z nieba”.

Już od pierwszych minut spotkania, nasz gość zaskarbił sobie sympatię drugoklasistów, którzy zasiedli na widowni. Uczniowie powitali pisarza okrzykami radości oraz wiwatami i szerokimi uśmiechami. Przy akompaniamencie jodłującego flaminga, autor wprowadził uczestników spotkania w świat swojej twórczości. Do prezentacji książki  „Uśmiech dla żabki” zaangażował publiczność i wraz z pomocą błyskotliwych uczniów, zainscenizował jej treść. Podczas tego krótkiego spektaklu wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dzieci chętnie wcielały się w role postaci z książki.

Pisarz zaprezentował również książkę o małej Jętce, która ma jedynie 24 godziny by przeżyć jak najwięcej przygód. Czy Jętce udało się zrealizować cel swojego całego życia? Co ma wspólnego kura z tyranozaurem? Na te i inne zaskakujące pytania, znajdziemy odpowiedzi podczas lektury „W pogoni za życiem”.

Na zakończenie rozentuzjazmowane dzieci z uśmiechami na twarzach, ustawiały się po autografy.

Joanna Piela
Monika Kotarba

--------------------------------------------------------------------------------------