Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14616189 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

O nowych wydawnictwach WiMBP w Rzeszowie i nadchodzących wydarzeniach Europejskich Dni Dziedzictwa – audycja w TVP Rzeszów

05-09-2018

O nowych wydawnictwach WiMBP w Rzeszowie
i nadchodzących wydarzeniach Europejskich Dni Dziedzictwa
– audycja w TVP Rzeszów

 

Europejskie Dni Dziedzictwa, obchodzone w tym roku pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”, były okazją do rozmowy o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w WiMBP w Rzeszowie i w Muzeum Etnograficznym im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, w programie „Popołudnie z TVP3” emitowanym w Telewizji Rzeszów, 7 września 2018 r.
 

Gośćmi programu na żywo była Bożena Janda z WiMBP w Rzeszowie i Elżbieta Dudek-Młynarska - kierownik Muzeum Etnograficznego. Program telewizyjny prowadziła redaktor Joanna Kłusek.


Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, WiMBP w Rzeszowie przygotowała szereg wydarzeń organizowanych we wrześniu br. w placówkach bibliotecznych, wśród których są, m.in. konkursy literackie, quiz, spotkania, wystawy, wykłady i prelekcje. Dużą imprezą w ramach EDD będzie, organizowana przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży, terenowa gra miejska dla młodzieży, w której rywalizujące drużyny będą miały okazję wykazać się wiedzą historyczną i literacką, a dla najlepszych zespołów WiMBP przygotowała atrakcyjne nagrody.  
 

B.Janda powiedziała także o dwóch wydawnictwach własnych WiMBP w Rzeszowie, które powstały w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
 

Jedno z nich to audiobook zawierający fragmenty „Pamiętnika z przeżyć wielkiej wojnyWincentego Dańca. Pamiętnik odnotowuje relację naocznego świadka z wypadków mających miejsce w Rzeszowie w latach 1914-1918. Wydanie audiobooka dofinansowano w ramach programu EDD, a jego promocja odbędzie się 21 września 2018 roku o godz. 17.00 w budynku głównym biblioteki przy ul. Sokoła 13.
 

Drugie wydawnictwo to „Silva rerum resoviensium ad libertatem spectans”, które jest zbiorem wycinków z czasopism rzeszowskich z lat 1918, 1919 i 1920. Książka rejestruje szereg informacji prasowych, które przynosiły wiadomości o reaktywowanych w Rzeszowie urzędach i instytucjach, ale także o problemach, które nękały mieszkańców miasta, m.in. o trudnościach w utrzymania porządku czy zapewnieniu odpowiedniego zaopatrzenia. Książka jest wspólnym projektem wydawniczym WiMBP w Rzeszowie i Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego „Fraza”.

 


Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: