13442057 razy

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Projekt biblioteczny zgłoszony do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok będzie realizowany

25-06-2018

Projekt biblioteczny zgłoszony do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
na 2019 rok będzie realizowany

Komisja ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego przy Urzędzie Miasta Rzeszowa ogłosiła listę wyników w głosowaniu mieszkańców na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Miło nam poinformować, że wśród zwycięskich projektów znalazł się wniosek pod nazwą  „Biblioteka kreatywna – działania kulturalne dla mieszkańców miasta w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w 2019 roku”.

Projekt został zgłoszony w ramach III kategorii zadań RBO (zadania  prospołeczne, kulturalne, oświatowe i sportowe). Projekt przygotowała i złożyła Bożena Janda z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Kwota dofinansowania to 50.000 zł (maksymalna, możliwa do zdobycia w ramach tej kategorii zadań). Projekt otrzymał aż 1062 głosy oddane przez mieszkańców Rzeszowa.

Zgłoszony projekt związany jest z organizacją imprez kulturalnych służących promocji czytelnictwa wśrod czytelników dorosłych, a także dzieci i młodzieży. W 2019 roku odbędą się także wydarzenia i warsztaty poświęcone historii oraz kulturze Rzeszowa w oparciu o zasoby cyfrowe tworzone w Bibliotece.

O wydarzeniach planowanych w ramach projektu dotowanego z RBO na 2019 r. będziemy informowali Państwa na stronie internetowej Biblioteki.

Wszystkim osobom, które oddały głosy na zadanie nr 67,
bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie

>> Informacja o projekcie z RBO w Radiu ESKA, 6.07.2018 r.