Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki – relacja z Filii nr 7

04-06-2018

6 czerwca 2018 r. Filia nr 7 WiMBP w Rzeszowie gościła autorkę powieści dla dzieci, Barbarę Gawryluk. Pisarka, która wydała już ponad 20 książek, spotkała się z uczniami Szkół Podstawowych.

Podczas bardzo interesującego spotkania, autorka zaprezentowała małym czytelnikom swoje najpopularniejsze książki, które opowiadały o losach wyjątkowych zwierząt oraz ludzi. Wśród nich znalazła się bajka pt. „Baltic: pies, który płynął na krze” poświęcona psu, którego niezwykłe losy śledził kilka lat temu cały świat. Przez kilka dni psiak pływał po Wiśle na krze i pomimo wielu akcji ratunkowych nie udało mu się pomóc. Gdy wydawało się, że nic nie da się już zrobić, bo kra wypłynęła na morze, zmarzniętego i słabego psa uratował członek załogi przepływającego obok statku. Aby opisać tę historię, Barbara Gawryluk odwiedziła zarówno Baltica, jak i jego nowego pana, który uratował mu życie. Opowiadając o tym autorka podkreśliła, że pomysły do swoich książek czerpie z prawdziwego życia i tego, co ją otacza.

Barbara Gawryluk opowiedziała także o innych swoich książkach: „Dżok, legenda psiej wierności”, „Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy”, czy „Klinika zdrowego chomika”, ale również o takich, które poświęcone były niezwykłym, wziętym z życia historiom dzieci, które zostały postawione w trudnych sytuacjach: „Mali bohaterowie” i „Teraz tu jest nasz dom”. Na sam koniec przedstawiła także swoją najnowszą powieść, opowiadającą o przygodach małej świnki Tutu.

Autorka zaciekawiła uczestników spotkania swoimi książkami, odpowiadała także na zadawane przez nich pytania. Znalazła także czas na rozdanie autografów i podpisywanie bajek swojego autorstwa, a w podziękowaniu otrzymała kolorowe ilustracje do swoich książek wykonane przez małych czytelników.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury za udostępnienie sali na spotkanie autorskie.

Klaudia Kobylańska

-------------------------------------------------------------------------------------------------------