Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19634998 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kulawskim – Filia nr 3 i Filia nr 10 - relacja

10-05-2018

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kulawskim – Filia nr 3 i Filia nr 10

 

15 maja 2018 r., w WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, odbyło się zorganizowane przez Filie nr 3 oraz 10 spotkanie z regionalnym pisarzem Wojciechem Kulawskim, autorem powieści kryminalnej „Lista sześciu”.

 

Ścisły umysł, specjalizacja w naukach komputerowych, niesamowita energia sceniczna. Oto sylwetka współczesnego pisarza. Okazuje się, że nie tylko humanistyczne przygotowanie i skoncentrowanie wyłącznie na mechanicznym wręcz pisaniu tworzą autora literatury. To co „kreuje kreatora” światów wyobrażonych to pasja. Pasja tworzenia nowej rzeczywistości lub zupełnego przeinaczenia tej już istniejącej. Pasja dążenia do wiedzy o ludziach, miejscach, dalekich krajach. Pragnienie kreacji i poznania, oto motyw przewodni spotkania z Wojciechem Kulawskim.

 

„Informare, -atum” z języka łacińskiego oznacza „informatyk”, ale dosłowne tłumaczenie brzmi „obrazowo opisać”. Laureat piątej edycji konkursu literackiego „Poznań Fantastyczny - Droga Wolna” oraz Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012, recenzent reprezentujący portal www.arenahorror.pl, w końcu autor „Listy sześciu”, od zawsze pragnął urzeczywistniać tę myśl. Przelewając na papier swe wyobrażenia, kształtując je tak by zyskały odbiorców, podarowuje tekstowemu „obrazowi” życie w świadomości wielu ludzi, treść zyskuje wtedy realność – staje się pewną odmianą prawdy, rzeczywistości.

 

Wojciech Kulawski podzielił się ze zgromadzonymi gośćmi swymi przemyśleniami dotyczącymi procesu powstania opowiadania bądź powieści w umyśle autora, który następnie dąży do tego, aby bohaterowie i ich losy mogły zaistnieć w słowie pisanym. Następnie opowiedział o doświadczeniach każdego pisarza w procesie wydawniczym. Niczym mentor przygotował młodych słuchaczy, którzy być może także kryją w sobie talent twórczy, do przyszłości w roli debiutantów. Bowiem spotkanie z Wojciechem Kulawskim również ukazało go jako debiutanta powieściowego. Twórca krótszych form literackich tym razem zaprezentował pierwszą część z serii kryminałów. Niedługo poznamy nowe zagadki ze zbrodnią w tle. W maju ukaże się kontynuacja „Listy sześciu”, powieść „Między udręką miłości, a rozkoszą nienawiści”.

 

Jednak Wojciech Kulawski chce być postrzeganym jako wszechstronny twórca. Kryminał to tylko jeden z obrazów w wachlarzu jego zainteresowań. Fantastyka, literatura przygodowa, nawet gatunki o podłożu psychologicznym wypełniają jego kreatorski warsztat. Każdy odbiorca może znaleźć swoją niszę czytelniczą w jednym ze światów autora, które chce tworzyć, by pozostawić po sobie ślad. Te „ślady” o kształcie słów wciąż będą odkrywane przez nowych entuzjastów literatury. Słowo bowiem jest wieczne, a bohaterowie książek nieśmiertelni. Warto zatem „uwolnić pasję z szuflady” i dzielić się nią z czytelnikami.

 

Spotkanie czytelników z Wojciechem Kulawskim odbyło się w ramach projektu „Biblioteka jest OK”, dofinansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2018.

 

Więcej na temat twórczości Wojciecha Kulawskiego można dowiedzieć się odwiedzając poniższe strony internetowe:

 

Sylwia Wierzbińska

 

-------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: