Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14111105 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Czas zaciekawić – książkowy flash mob – relacja z Filii nr 4

07-05-2018

Czas zaciekawić – książkowy flash mob – relacja z Filii nr 4

 

W samo południe 9 maja 2018 r., grupa bibliotekarzy Filii nr 4 oraz młodzież klasy 6 b ze Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie rozpoczęła książkowy flash  mob pod hasłem „Czas zaciekawić”.

 

Flash mob to spontaniczna akcja, podczas której osoby zbierają się w publicznym miejscu, by wspólnie uczestniczyć w kilkuminutowym wydarzeniu, które jest zaskakujące dla przypadkowych przechodniów.

 

W ten niekonwencjonalny sposób chcieliśmy zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgali po książki. Czytanie rozbudza wyobraźnię, powiększa zasób słownictwa, a przede wszystkim pozwala miło spędzić czas. Pojawiająca się grupa uczniów wzbudziła spore zaskoczenie i zaciekawienie mieszkańców Rzeszowa. Każdy z uczestników miał swoją ulubiona książkę pochodzącą z prywatnych zbiorów lub wypożyczoną z biblioteki publicznej. Przypadkowi przechodnie, którzy zostali zachęceni przez organizatorów do udziału we wspólnym czytaniu, zostali obdarowani książkami.


Akacja podobała się nie tylko samym uczestnikom, którzy czytali w pełnym skupieniu i zaangażowaniu, ale i zaskoczonym przechodniom.

 

Książkowy flash mob  „Czas zaciekawić” odbył się w ramach akcji Tydzień Bibliotek, która w tym roku przebiega pod hasłem „(Do)wolność czytania”.

                                                                                                                                                      Renata Wajda

 

 

Czytałem jako pierwszy z dzieci, więc czuje się wyróżniony. Było bardzo ciekawie, atmosfera miła i pomimo bólu gardła fajnie się czytało.

Maksymilian Bednarski

 

Flash mob czytelniczy bardzo mi się podobał, ponieważ dostałem specjalne zadanie, aby zapraszać przechodniów do czytania z nami. Było to trudne zdanie. Na początki nikt nie chciał się dołączyć, ale ostatecznie przekonałem 6 osób. Pięknie to brzmiało, kiedy ponad 30 osób zaczęło wspólnie czytać. Bardzo chętnie powtórzyłbym tę akcję, tylko powinna być w bardziej zatłoczonym miejscu.

Mateusz Karpiak

 

Moim zdaniem akcja czytelniczy flash mob była wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz czytałam głośno w gronie tak wielu ludzi. Bardzo dziękuję Paniom za ich zamiłowanie do dzieci i tworzenia tak miłych akcji.

 Emilka Kloc

 

Flash mob czytelniczy był dla mnie czym zupełnie nowym. Nigdy dotąd nie brałam udziału w żadnej, takiej akcji. Ten pierwszy raz był bardzo ciekawy i interesujący. Podobała mi się organizacja i przebieg całej akcji.

 Katarzyna Rzemień

 

Bardzo mi się podobało, wielu przechodniów wzięło udział w tym wydarzeniu i czytali razem z nami.

 Oliwia Ciebiera

 

Relacja filmowa z wydarzenia przygotowana przez Bartosza Babelskiego z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych: https://www.youtube.com/watch?v=irzCrtTMiJs&t=1s

 

-----------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: