Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14111035 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Lokomotywą przez bibliotekę - spotkanie z wierszami Juliana Tuwima w Filii nr 10 - relacja

07-05-2018

Lokomotywą przez bibliotekę
- spotkanie z wierszami Juliana Tuwima w Filii nr 10

 

9 maja 2018 roku w Filii nr 10 WiMBP przy ulicy Podchorążych 1 w Rzeszowie, wypełniona wierszami Juliana Tuwima lokomotywa, odjechała w radosna podróż, zabierając ze sobą młodych pasażerów - uczniów klasy I a ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Rzeszowie, będących pod opieką wychowawczyni, Pani Małgorzaty Hallady.

 

„Konduktorem” wycieczki była animatorka, a także bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, Pani Izabela Tomoń-Bąk.

 

Spotkanie z wierszami Tuwima okazało się wyjątkową podróżą przez twórczość poety. Grupa uczniów aktywnie brała udział w rozmaitych zadaniach, poznając przy tym bohaterów wierszy.

 

Dzieci słuchały uważnie „Ptasiego radia” rozpoznając liczne ptaki występujące w pierzastej zawierusze. Na fotografiach rozdanych przez prowadzącą spotkanie, dzieci poznały słowika, koguta, drozda czy dzierlatka. W takim ptasim rozgardiaszu można nabrać ochoty na latanie. Tak też się stało.

 

Dzięki muzyce i wyobraźni pobudzonej przez lekturę wierszy, uczniowie mogli w ramach odprężenia wykonać fizyczne ćwiczenie „latania” wznosząc ku górze ręce.

 

Podróż przez świat Juliana Tuwima zatytułowana „Lokomotywą przez bibliotekę” nie mogła odbyć się bez odczytania wiersza „Lokomotywa”. Jednak tym razem dzieci mogły nie tylko posłuchać recytacji, lecz także obejrzeć artystyczną animację z muzyką w tle, przedstawiającą film o malowniczej lokomotywie z wiersza Tuwima.

 

Ufff… Po takim seansie zainspirowana grupa mogła przystąpić do „budowy” własnych wagonów, bo w końcu nawet autor „…sam nie wiedział co się w nich jeszcze zmieści”.

 

Zatem kolorowe kredki w rękach dzieci pomogły rozwiązać tę zagadkę. Narysowane piłki, zwierzęta, a nawet chmury i groźne potwory dołączyły do uczniów w dalszej podróży lokomotywą przez zakamarki biblioteki podziwiając szeregi ksiąg.

 

Po takiej wycieczce zapewne niejeden jej uczestnik sięgnie po poleconą przez Panią Izabelę książkę autorstwa Agnieszki Frączek „Rany Julek”, pełną biograficznych ciekawostek o niezwykłym poecie, Julianie Tuwimie.

 

Dziękujemy Izabeli Tomoń-Bąk, za przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć animacyjno-czytelniczych w Filii nr 10 w Tygodniu Bibliotek.

 

 stażystka Sylwia Wierzbińska
 


----------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: