Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Wielki test wiedzy o roku 1918” – relacja z Wypożyczalni Głównej

10-04-2018

„Wielki test wiedzy o roku 1918”
– relacja z Wypożyczalni Głównej

Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie wpisując się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowała interesujący konkurs pt.: „Wielki test wiedzy o roku 1918”.

Konkurs skierowany był do młodzieży z Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie i został przeprowadzony 9 kwietnia 2018 r. Realizując zadania konkursowe uczniowie mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie wiele faktów, dat i wydarzeń z tego niezwykle ważnego dla Polski okresu historycznego.

Konkurs był wieloetapowy i składał się z:

- testu zawierającego 20 pytań z trzema wersjami odpowiedzi do wyboru;

- krzyżówki tematycznej z hasłem;

- rebusu;

- zadania polegającego na odszukaniu w księgozbiorze w dziale „Historia Polski 1918-1939 r.” właściwych egzemplarzy książek dotyczących roku 1918, w których ukryte były dodatkowe nagrody..

Maksymalnie można było zdobyć 22 punkty. Pięciu uczestników z największą liczbą punktów otrzymało nagrody w postaci kart prezentowych do zrealizowania w salonach Empik. Karty zostały ufundowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Dla sześciu uczniów, tegorocznych maturzystów, były to ostatnie zajęcia w Wypożyczalni Głównej. Wszyscy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za aktywność podczas zajęć bibliotecznych, czytelniczych i edukacyjnych, a także  okolicznościowe prezenty.  Żegnaliśmy się z nadzieją, że nadal pozostaną czytelnikami tutejszej wypożyczalni.

Na zdjęciu: Konrad Koncewicz, Dominik Czerkies, Hubert Kobos, Krzysztof Mazurkiewicz, Arkadiusz Kowalski i Kamil Konieczny oraz Katarzyna Chudzik (wychowawca w ZSE).

Włodzimierz Ratyński

----------------------------------------------------------------------------------