Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Ogólnopolski Konkurs „Bibliotekarz Roku 2017” – zagłosujmy na podkarpackiego bibliotekarza

12-04-2018

Ogólnopolski Konkurs „Bibliotekarz Roku 2017”
– zagłosujmy na podkarpackiego bibliotekarza

Szanowne Koleżanki i Koledzy Bibliotekarze
Szanowni Czytelnicy i Sympatycy bibliotek

Trwa głosowanie VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Bibliotekarz Roku 2017”. Kandydatem z województwa podkarpackiego jest Małgorzata Sońska, starszy bibliotekarz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie – współautorka i osoba odpowiedzialna za realizację wielu projektów związanych z przebudową i modernizacją oraz rozszerzeniem oferty kulturalno-edukacyjnej łańcuckich bibliotek.

Dzięki środkom pozyskanym przez Małgorzatę Sońską MBP i jej filie zmieniły swoje oblicze, stając się nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi  instytucjami otwartymi na potrzeby różnych grup użytkowników i kulturalnymi wizytówkami Łańcuta: Pracownia Orange, warsztaty online dla młodzieży, Xbox, kino domowe, nauka programowania, kurs komputerowy dla osób 50+, który przekształcił się w Koło Komputerowe. Powstał Klub Podróżnika, Klub Gier Planszowych, Klub Mamy, Taty i Malucha, Lokalny Klub Kodowania i Klub Małego Kodera. Rozwinął działalność Klub Czytających Rodzin  „Bajkowerek”, którego celem jest integracja rodzin z dziećmi w wieku od 4-6 lat wokół książki i czytania oraz promowanie regularnego czytania dzieciom wartościowej literatury w bibliotece.

Głosować można na stronie portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich www.sbp.pl. Po wejściu na stronę portalu do głosowania, należy dokonać jednorazowej rejestracji i wypełnić krótki formularz. Pocztą e-mailową przesłane zostanie potwierdzenie rejestracji. Rejestracja z głosowaniem zajmie nie więcej niż 2 minuty.

Głosować może każdy od 11 kwietnia do 6 maja 2018 roku. Proszę o oddanie głosu na kandydata z Podkarpacia – Małgorzatę Sońską.

Małgorzata Sierżęga

Przewodnicząca