Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14616403 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2018 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Finał IV. edycji „Najdłuższej Książki Świata” - relacja

09-04-2018

Finał IV. edycji „Najdłuższej Książki Świata”

 

11 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00 na Rzeszowskim Rynku odbył się finał IV. edycji akcji „Najdłuższa Książka Świata”, która powstała z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką prof. UR dr hab. Alicji Ungeheuer-Gołąb oraz Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Rokrocznie akcja organizowana jest z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – słynnego duńskiego baśniopisarza. Celem przedsięwzięcia jest promocja książki, propagowanie idei głośnego czytania oraz uczestnictwa w kulturze, już od najmłodszych lat. Udział biorą w nim uczniowie wielu rzeszowskich przedszkoli i szkół w wieku od 5 do 10 lat, którzy przekazują swe prace wykonane w formacie A2 i A3, a każda z nich to niepowtarzalna historia, przedstawiająca wyobrażenia dzieci na temat przeczytanego fragmentu literackiego lub książki z autorskim krótkim tekstem.

 

Tegoroczna edycja, cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem, wpłynęło niespodziewanie dużo, bo aż 1277 pięknych i kolorowych prac inspirowanych twórczością Wandy Chotomskiej, które łącznie mierzą aż 536,58 m. W sumie, po czterech edycjach, „Najdłuższa Książka Świata” osiągnęła długość 779,58 m i aż 1849 stron.

 

W składaniu książki wzięło udział 174 dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2, 10, 11, 13, 19, 28 i Przedszkola Publicznego nr 15. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w imprezie zostaną nagrodzone przypinkami podarowanymi przez Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Otrzymają też okolicznościowe zakładki do książki oraz lizaki. Dyrektorzy oraz nauczyciele przedszkoli i szkół otrzymają natomiast pisemne podziękowania za udział w akcji.

 

Gościem specjalnym tegorocznego finału była Ewa Chotomska, pisarka i autorka tekstów piosenek dla dzieci oraz córka Wandy Chotomskiej. Podczas spotkania autorskiego artystka przypomniała słynne wiersze swej matki, a także opowiedziała dzieciom o swojej własnej twórczości, nie tracąc jednocześnie okazji do rozbawiania publiczności. Rozdawała także obecnym cukierki, a na koniec każdy miał szansę otrzymać autograf pisarki ze specjalną dedykacją.

 

Klaudia Kobylańska

 

Organizacja akcji dofinansowana została przez Gminę Miasto Rzeszów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.


----------------------------------------------------


Relacje w mediach:

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: