Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

20252121 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Literackie urodziny Snipa i Kocia w Filii nr 6 - relacja

15-02-2018

Literackie urodziny Snipa i Kocia w Filii nr 6

19 lutego 2018 r., z okazji Światowego Dnia Kota, Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała spotkanie z regionalną autorką literatury dla dzieci Stanisławą Bełch.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy wspólnie świętowali 5. urodziny książkowych bohaterów autorki – Snipa i Kocia, sympatycznych kotów, których przygody bawią i uczą najmłodsze pokolenia czytelników.

Podczas spotkania nasz gość z przyjemnością opowiedział o pierwszych doświadczeniach związanych z pisaniem. Zaproszeni czytelnicy wspólnie z autorką wędrowali ścieżkami głównych bohaterów – w ten sposób odwiedziliśmy najciekawsze zabytki Rzeszowa, a także poznaliśmy przygody kotów w górach i nad morzem.

Miłą niespodzianką była wizyta dziennikarki – Małgorzaty Iwanickiej z Polskiego Radia Rzeszów, która w przeddzień Światowego Dnia Kota przeprowadziła wywiad z autorką książek, zadając pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz całokształtu twórczości. Rozmawiała także z uczestnikami spotkania nawiązując do obchodzonego święta - uczniowie chętnie wypowiadali się  na „kocie” tematy, prezentując swoją wiedzę dotyczącą kocich ras czy rozpoznawania potrzeb czworonogów.

Spotkanie odbyło się w uroczystej i przyjemnej atmosferze, uczniowie nie tylko mogli poznać regionalną autorkę książek dla dzieci, ale mieli okazję wcielić się w rolę reporterów i samodzielnie zadawać pytania naszemu gościowi.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego czytania oraz symbolicznego świętowania 5. urodzin książkowych bohaterów - w tym dniu wspólnie śpiewaliśmy „Sto lat”, a książkowe koty częstowały słodkimi upominkami.

Po zakończonym spotkaniu autorka prowadziła indywidualne rozmowy z czytelnikami i rozdawała piękne kocie zakładki oraz autografy.

Karina Kwas

Relacja ze spotkania w Polskim Radiu Rzeszów:

-------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.