Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19680200 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Aktualności

Literackie urodziny Snipa i Kocia w Filii nr 6 - relacja

15-02-2018

 Literackie urodziny Snipa i Kocia w Filii nr 6

 

19 lutego 2018 r., z okazji Światowego Dnia Kota, Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała spotkanie z regionalną autorką literatury dla dzieci Stanisławą Bełch.


W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, którzy wspólnie świętowali 5. urodziny książkowych bohaterów autorki – Snipa i Kocia, sympatycznych kotów, których przygody bawią i uczą najmłodsze pokolenia czytelników.


Podczas spotkania nasz gość z przyjemnością opowiedział o pierwszych doświadczeniach związanych z pisaniem. Zaproszeni czytelnicy wspólnie z autorką wędrowali ścieżkami głównych bohaterów – w ten sposób odwiedziliśmy najciekawsze zabytki Rzeszowa, a także poznaliśmy przygody kotów w górach i nad morzem.


Miłą niespodzianką była wizyta dziennikarki – Małgorzaty Iwanickiej z Polskiego Radia Rzeszów, która w przeddzień Światowego Dnia Kota przeprowadziła wywiad z autorką książek, zadając pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz całokształtu twórczości. Rozmawiała także z uczestnikami spotkania nawiązując do obchodzonego święta - uczniowie chętnie wypowiadali się  na „kocie” tematy, prezentując swoją wiedzę dotyczącą kocich ras czy rozpoznawania potrzeb czworonogów.


Spotkanie odbyło się w uroczystej i przyjemnej atmosferze, uczniowie nie tylko mogli poznać regionalną autorkę książek dla dzieci, ale mieli okazję wcielić się w rolę reporterów i samodzielnie zadawać pytania naszemu gościowi.


Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego czytania oraz symbolicznego świętowania 5. urodzin książkowych bohaterów - w tym dniu wspólnie śpiewaliśmy „Sto lat”, a książkowe koty częstowały słodkimi upominkami.


Po zakończonym spotkaniu autorka prowadziła indywidualne rozmowy z czytelnikami i rozdawała piękne kocie zakładki oraz autografy.

 

Karina Kwas

Relacja ze spotkania w Polskim Radiu Rzeszów: 
https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/9539/dzis-dzien-kotahighlight=WyJiZVx1MDE0MmNoIiwic3RhbmlzXHUwMTQyYXdhIl0=


-------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: