Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Poranek z Wiesławem Drabikiem – relacja z Filii nr 6

01-02-2018

Poranek z Wiesławem Drabikiem – relacja z Filii nr 6

W kolejny dzień ferii zimowych, 6 lutego 2018 r., Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie  miała przyjemność gościć Wiesława Drabika, znakomitego pisarza, autora ponad 200 bajek oraz opowiadań dla dzieci. Jego pełne humoru wierszowane bajeczki są chętnie czytane nie tylko  przez najmłodszych, ale także przez ich rodziców.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać bohaterów książek pisarza, dowiedzieć się jak powstawali w jego głowie oraz skąd autor czerpie pomysły na nowe opowiadania. Pan Wiesław czytał dzieciom najśmieszniejsze fragmenty swoich bajek, zadawał zagadki, nagradzał naklejkami i zakładkami do książek.

W drugiej części spotkania uczestnicy niczym prawdziwi reporterzy mogli zadawać autorowi pytania dotyczące twórczości oraz prywatnych zainteresowań. Pisarz zdradził, że pracuje nad nową książką, która będzie tematycznie związana z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę  niepodległości i powinna ukazać się jeszcze w tym  roku.

Nasz gość odpowiadał na liczne i zaskakujące pytania, rozbawiając zebranych swoim poczuciem humoru.

Na zakończenie uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji Ferie z książką.

Maria Gulak

-------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.