Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
14284625 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Warsztaty kolażu w Pracowni Rzemiosł Różnych - relacja

01-02-2018

Warsztaty kolażu w Pracowni Rzemiosł Różnych

 
 

Pierwsze urodziny Pracowni Rzemiosł Różnych, świętowane były 5 lutego 2018 roku twórczo, na warsztatach kolażu pod kierunkiem Małgorzaty Lasek. Pretekstem do spotkania stała się jej autorska wystawa kolaży i tkanin w Wypożyczalni Muzycznej.
 

Uczestniczki spotkania nie tylko mogły obejrzeć gotowe kompozycje prezentowane na wystawie, ale również poznać historię techniki kolażu i aplikacji oraz zapoznać się materiałami, które można wykorzystywać do tego typu prac.


Kolaż to technika formowania kompozycji z różnych materiałów, tworzyw, fotografii, obrazów, tekstów lub wycinków z gazet, suszonych liści, koronek i innych drobiazgów znajdujących się w zasięgu ręki. Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi, tak, by powstała kompozycja harmonijna, spokojna lub dynamiczna. Gotowe prace można oprawić w ramki.


Tak więc na stołach pojawiły się rodzinne fotografie, różnobarwne papiery, ścinki tkanin, kolorowe koronki, zasuszone rośliny, zniszczone kartki ze starych nut, sznurki, guziki, nici i niezliczona ilość ozdób pasmanteryjnych. Każda z pań z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do komponowania swojej własnej kolażowej opowieści o dziadkach, rodzicach, wnukach  i o sobie samej.


Pod kierunkiem doświadczonej animatorki warsztatów, powstały osobiste i barwne obrazki, niepowtarzalne w swoim wyrazie, no i co najważniejsze własnoręcznie zrobione.


Wydawać by się mogło, że nic tak nie łączy jak wspólne robótki ręczne. Twórcze efekty, entuzjazm do artystycznego działania oraz prawdziwie kobieca atmosfera spowodowały, że poniedziałkowe spotkanie Pracowni Rzemiosł Różnych nie skończyły się na wykonaniu tylko jednej pracy. Pani Małgosia zaprezentowała jak w prosty sposób, przy minimalnym nakładzie kosztów zrobić zaproszenia na różne okoliczności rodzinne oraz ozdobne kartki świąteczne. Zainspirowane tym panie stworzyły urocze kartki na nadchodzące święta Wielkanocne.


Gdyby nie późna pora na pewno powstało by jeszcze kilka dzieł… Ale Pracownia Rzemiosł Różnych przy WiMBP ma wiele pomysłów w zanadrzu i już zaplanowane kolejne spotkania.


Wypożyczalnia Muzyczna dziękuję Pani Małgorzacie Lasek za nieodpłatne przeprowadzenie zajęć.    

 

Barbara Balicka

 

----------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: