Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Dla każdego coś dobrego” - relacja z Filii nr 6

01-02-2018

„Dla każdego coś dobrego” - relacja z Filii nr 6

Dla każdego, coś dobrego” - pod takim hasłem Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przygotowała dla najmłodszych czytelników spotkanie z Dominiką Słotwińską, dietetyczką z Centrum Naturhouse w Rzeszowie.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz przestrzeganie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Podczas spotkania zostało poruszonych wiele ważnych aspektów na temat zdrowej żywności, błędów popełnianych w codziennym jadłospisie każdego z nas. Wymienialiśmy produkty, które są najważniejsze i niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej, ciekawym zagadkom oraz krzyżówce, uczestnicy mogli zobaczyć i porównać, co jest ważne dla naszego zdrowia, a czego należy unikać. Dzieci dowiedziały się o witaminach oraz składnikach  odżywczych  poszczególnych produktów oraz czym zdrowym można zastąpić niezdrowe produkty. Pani Dominka przestrzegała również przed otyłością i nadwagą, która jest dość częstym zjawiskiem występującym wśród dzieci. Zaznaczyła jak ważna jest aktywność ruchowa, tym samym zachęcała do jej podejmowania, np. podczas lekcji wychowania fizycznego w szkole.

Miłą niespodzianką była wizyta dziennikarki z Radia Via – Arlety Blok. Nasz gość przeprowadził wywiad z prelegentką oraz z uczestnikami spotkania na temat zdobytych wiadomości z przeprowadzonych zajęć.

Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania naszego gościa.

Karina Kwas

-------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.