13197330 razy

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wernisaż "Odbicia i cienie" w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej w Filii nr 8 - relacja

31-01-2018

Wernisaż "Odbicia i cienie"
w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej w Filii nr 8

25 stycznia 2018 r. odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej. Gośćmi spotkania byli członkowie grupy Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego w RzeszowieKatarzyna Warańska, Jarosław Mazur Sławomir Gibała.

W niezwykle barwny i ciekawy sposób opowiadali o swoim pobycie na Ukrainie w mieście Użgorod, gościnności jego mieszkańców, swoich planach zawodowych i o swojej pracy w RSF (Rzeszowskim Stowarzyszeniu Fotograficznym), mającym swoją siedzibę przy ul. Matejki 10. Mieliśmy okazję również obejrzeć liczne zdjęcia wykonane przez polskich i ukraińskich artystów, którzy zaprosili słuchaczy do odwiedzania i oglądania wystaw organizowanych w siedzibie ich Stowarzyszenia, a także do przyjścia ze swoimi aparatami fotograficznymi na wspólną wycieczkę po Rzeszowie i robienie zdjęć.

Spotkanie prowadził Vladyslav Tsorma – student WSIiZ w Rzeszowie. Pozostawione prace można było obejrzeć w godzinach otwarcia biblioteki w dniach 25-31.01.2018 r.

Dziękujemy autorom zdjęć za wspaniałe opowieści, a pozostałym uczestnikom za przybycie. Zapraszamy ponownie.

Małgorzata Świder

------------------------------------------------------------