Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Wypożycz sobie książkę na święta …. z niespodzianką” - przedświąteczna akcja w Filii nr 20 - relacja

22-12-2017

„Wypożycz sobie książkę na święta …. z niespodzianką”

- przedświąteczna akcja w Filii nr 20

Od 12 do 22 grudnia 2017 r. Filia nr 20 WiMBP w Rzeszowie przy ul. Solarza 9A, zaproponowała czytelnikom świąteczną akcję pod hasłem: „Wypożycz sobie książkę na święta …. z niespodzianką”.

Ta nietypowa promocja biblioteki miała zachęcić czytelników do sięgnięcia po ciekawą książkę w czasie długich grudniowych wieczorów lub podczas świątecznego odpoczynku.

Pomysł ten cieszył się dużym powodzeniem nie tylko wśród dzieci. Do kosza z przygotowanymi książkami - niespodziankami chętnie sięgali rodzice i dziadkowie. Oczywiście pożyczone w ten sposób książki należy w określonym terminie oddać do biblioteki, ale upominki: słodycze i zakładki ze świątecznymi motywami, to prezenty dla czytelników.

14 grudnia, podczas zajęć w bibliotece przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego mieszczącego się przy Szkole Podstawowej nr 28, mogły pożyczyć dla siebie książeczkę - niespodziankę, a także uczestniczyć w audycji radiowej przeprowadzonej przez red. Arletę Blok z Radia Via. Dzieci mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkowych bohaterach i o tym, jak można spędzać czas w bibliotece.

Byłyśmy mile zaskoczone powodzeniem tej akcji. Na czytelników codziennie czekał kosz z książkami starannie opakowanymi  jako prezenty. Niektórzy wracali raz jeszcze po książkę - niespodziankę, inni wypożyczali egzemplarze dla całej rodziny. To oznacza, że książka w dalszym ciągu jest fantastycznym prezentem nie tylko pod choinkę.

Beata Wojtyś
Teresa Lorenc-Topolewicz

--------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.