Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13923015 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Warsztaty plastyczne „Magiczne święta” - relacja

18-12-2017

Warsztaty plastyczne „Magiczne święta”

 

16 grudnia 2017 w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13 odbyły się wyjątkowe świąteczne warsztaty pod hasłem „Magiczne święta”, które zorganizowane zostały przez Filię nr 10 oraz Pracownię Rzemiosł Różnych.


Spotkanie rozpoczęło się od wizyty Świętego Mikołaja, który odwiedził dzieci oraz towarzyszących im rodziców i wychowawców.


Zanim dzieci przystąpiły do tworzenia świątecznych dekoracji, czekało na nie wiele atrakcji: bajka o Świętym Mikołaju, świąteczne i mikołajowe zagadki oraz konkurs polegający na odgadywaniu zapachów przypraw wykorzystywanych podczas bożonarodzeniowych przygotowań. W nagrodę za aktywny udział w zabawach czekały na uczestników słodkie niespodzianki.
 

Podczas warsztatów młodsi uczestnicy wcielili się w role mikołajowych pomocników, natomiast ci starsi zostali aniołkami pomagającymi przygotowaniu pięknych świątecznych ozdób. Wśród tych cudeniek znalazły się oryginalne reniferki i choinki z lasek cynamonu, choinki z kolorowej tektury ozdobione sznurkiem oraz urocze papierowe aniołki. Do zdobienia dzieci wykorzystywały różnorodne elementy zdobnicze, m.in.: cekiny, wstążeczki, piórka i kolorowe naklejki.


W spotkaniu uczestniczyła także Barbara Chmura – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie, która od samego początku mocno wspierała inicjatywę bibliotekarzy. Przygotowane na warsztatach dekoracje trafiły do Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.


Całemu spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa, świąteczna atmosfera, w tle słychać było bożonarodzeniowe melodie, a na sam koniec wszyscy wspólnie wykonali wybraną przez siebie kolędę „Wśród nocnej ciszy”.


W podziękowaniu  za wspaniale wykonaną pracę na rzecz chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum, każdy z artystów otrzymał dyplom Mistrzów Ozdób Świątecznych i pyszne pierniczki.

 

Klaudia Kobylańska
 

15 grudnia 2017 r. na zaproszenie Szymona Tarandy, redaktora Polskiego Radia Rzeszów, Renata Dziepak oraz Maria Jamróg opowiedziały w audycji „Tu  teraz” o warsztatach plastycznych  „Magiczne Święta” łączących mnóstwo fantastycznych celów związanych z twórczym spędzeniem czasu w Bibliotece, rozbudzaniem  aktywności i kultywowaniem tradycji. Wartością dodaną zorganizowanego przedsięwzięcia była możliwość obdarowania własnoręcznie wykonanymi ozdobami Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

 

----------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: