11206790 razy

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Fryzjerstwo i kosmetyka to moja pasja - relacja z konkursu w Wypożyczalni Głównej

04-11-2017

Przyszli  fryzjerzy w Wypożyczalni Głównej

Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 A wspólnie z Zespołem Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa w Rzeszowie zorganizowała konkurs dla młodzieży szkolnej pt.: „Fryzjerstwo i kosmetyka to maja pasja”.

Zrealizowany 7 listopada 2017 r. konkurs został skierowany do młodzieży szkolnej uczącej się w klasach o profilu „fryzjer”.

Celem konkursu było :

• zachęcenie młodzieży do korzystania ze zbiorów wypożyczalni,
  • zainteresowanie uczestników literaturą fachową, która może być przydatna w procesie nauki zawodu,
  • nabycie umiejętności korzystania z elektronicznego katalogu biblioteki,
  • zwrócenie uwagi na fakt iż w bibliotece można milo i pożytecznie spędzić czas oraz uczestniczyć w wielu imprezach kulturalnych i edukacyjnych.

Zadania konkursowe składały się z dwóch części. Pierwsza polegała na prawidłowym rozwiązaniu krzyżówki zawierającej określenia związane z fryzjerstwem i podaniu hasła końcowego. Druga część testowa składała się z grupy zadań zatytułowanych: dopasuj kształty twarzy, od czego zacząć makijaż, ze świata gwiazd fryzjerstwa.

Podczas realizowania zadań uczniowie mogli poszukiwać potrzebnych informacji w bibliotecznym katalogu elektronicznym oraz w zbiorach bibliotecznych z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki prezentowanych w formie wystawki.

Podstawą zdobycia nagród była liczba zgromadzonych punktów. Maksymalnie można było zdobyć 29 punktów. Najwięcej punktów zdobyły:

Andżelika Dudek (24,5 pkt.)

Paulina Pietrucha (24,5 pkt.)

Marcelina Wawrzkiewicz (22 pkt.)

Kamila Żak (22 pkt.)

Nagrodami ufundowanymi przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie były karty prezentowe do Empiku.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i ogromnym zaangażowaniem w realizację konkursowych zadań. Zdobywcom nagród gratulujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do Krystyny Potocznej (bibliotekarz) i Marty Muchy (nauczyciel) z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie za uczestnictwo w zorganizowaniu imprezy w Wypożyczalni Głównej oraz pracę w komisji konkursowej.

Włodzimierz Ratyński

--------------------------------------------------------