Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13917854 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Projekty biblioteczne zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok będą realizowane

07-11-2017


Projekty biblioteczne zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego
na 2018 rok będą realizowaneZnamy już wyniki głosowania mieszkańców Rzeszowa na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. 23 października 2017 roku Komisja ds. RBO w Urzędzie Miasta Rzeszowa ogłosiła listę zwycięskich projektów, wśród których znalazły się dwa związane z bibliotekami publicznymi Rzeszowa. Oba projekty przygotowała i zgłosiła do budżetu partycypacyjnego Bożena Janda.

Pierwszy z nich to projekt inwestycyjny w zakresie infrastruktury miejskiej (I kategoria zadań w ramach RBO) pod nazwą „Wspomagamy nasze biblioteki – modernizacja wyposażenia informatycznego bibliotek publicznych oraz wzbogacenie ich oferty usług elektronicznych”.
Zadanie otrzymało aż 894 głosy oddane przez mieszkańców Rzeszowa.

Zadanie dotyczy wyposażenia placówek miejskich WiMBP w Rzeszowie w sprzęt informatyczny: w komputery z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne i drukarki laserowe, czytniki kodów kreskowych, zestawy urządzeń do projekcji multimedialnych, czytniki e-booków wraz z dostępem do zasobu książek elektronicznych. Biblioteki otrzymają także zestawy multimediów – audiobooków i filmów do wypożyczania czytelnikom. W ramach zadania przygotowana zostanie również nowa strona WiMBP w Rzeszowie oraz doposażona zostanie pracownia szkoleniowa w tablety do informatycznych zajęć warsztatowych. Wartość projektu to: 496.100,00 zł


Drugi projekt to zadanie z kategorii zadań prospołecznych, kulturalnych, oświatowych i sportowych (III kategoria zadań w ramach RBO).

Projekt pod nazwą „Biblioteka jest OK – cykl imprez promujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych i w przestrzeni miasta Rzeszowa w 2018 r.”, związany jest z organizacją atrakcyjnych form promocji czytelnictwa i bibliotek. W ramach zadania organizowane będą spotkania z pisarzami, zajęcia z książką, wydarzenia plenerowe, spotkania teatralne dla dzieci na motywach bajek i baśni, konkursy, pokazy, warsztaty interaktywne i wiele innych przedsięwzięć.

Na zadanie oddano 603 głosy. Wartość projektu: 49.000,00 zł.


Bardzo nam miło, że czytelnicy, sympatycy Biblioteki, miłośnicy książki oraz bibliotekarze aktywnie wsparli oba projekty, oddając na nie razem 1497 głosów (głównie w formie elektronicznej). Dzięki Państwa zaangażowaniu Biblioteka w 2018 roku będzie mogła zmodernizować sprzęt informatyczny, wprowadzić nowe usługi elektroniczne oraz zrealizować ciekawe pomysły związane z promocją czytelnictwa. Łączna wartość obu projektów to 545.100,00 zł.


Wszystkim osobom, które oddały głosy na zadania wspierające rozwój Biblioteki,
bardzo serdecznie dziękujemy!!!!
Bożena Janda
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: