Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
12875567 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Dyskusyjny Klub Miłośników Literatury i Kultury w Wypożyczalni Głównej zakończył zajęcia

13-09-2017

Dyskusyjny Klub Miłośników Literatury i Kultury
w Wypożyczalni Głównej zakończył zajęcia


 
24 sierpnia 2017 r. zakończyły się zajęcia II grupy Dyskusyjnego Klubu Miłośników  Literatury i Kultury, które odbywały się w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie  przy ul. Dąbrowskiego 33A od 24 kwietnia 2017 r.  Łącznie odbyło się 8 spotkań. Główny ich cel to aktywizacja społeczna osób starszych. Zajęcia przebiegały w ciepłej, sympatycznej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości zarówno między uczestniczkami jak i prowadzącymi. 

 

Podczas spotkań członkinie Klubu dyskutowały o literaturze, podróżach, brały udział w zajęciach plastycznych, warsztatach komputerowych, a także  korzystały z księgozbioru Wypożyczalni Głównej oraz uczestniczyły w konkursach i quizach.

 

Zajęcia realizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi. Prowadzili je Anna Domin (Stowarzyszenie) i Włodzimierz Ratyński (WG).

 

Ostatnie sierpniowe spotkanie zdominował test pod hasłem „Czy znasz naszą królową polskich rzek?: edycja dla seniorów” przeprowadzony z okazji Roku Rzeki Wisły.

 

Największą liczę poprawnych odpowiedzi udzieliły: Anna Cyrul, Maria Gut-Sądaj, Bożena Lenar, Stefania Rzeszutek i Teresa Szpunar.

 

Nagrodami w konkursie były : kubki, breloczki, notesy, ozdobne magnesy, smycze, długopisy, magnetyczne zakładki do książek, kartki okolicznościowe, papeterie, serwetki – ozdobione pięknymi folkowymi wzorami.

 

18 lipca 2017 r. zakończyły się także spotkania Klubu w I grupie, które trwały od 14 marca br. Klubowiczki spotkały się w Wypożyczalni Głównej 15 razy.

 

Szczególne podziękowania składamy Magdalenie Miś - Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi  oraz Annie Domin animatorce kultury. Dziękujemy za owocną i miłą współpracę mając nadzieję na kontynuowanie jej w przyszłym roku.

 

Zajęcia w Klubie odbywały się dzięki projektom „Życie zaczyna się po 60-tce!” oraz „Projekt Senior” dofinansowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Podziękowania należą się także wszystkim uczestniczkom Klubu za aktywność, kreatywność, duże zaangażowanie i uśmiech podczas wszystkich zajęć.  

 

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Włodzimierz Ratyński---------------------------------------------

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: