Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Gdybym była księżniczką albo czarodziejem”- turniej czytelniczy - Filia nr 6 - relacja

11-07-2017

„Gdybym była księżniczką albo czarodziejem”

- turniej czytelniczy - Filia nr 6

Pod takim hasłem Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie w sali SODK Nowe Miasto zorganizowała turniej czytelniczy popularyzujący baśń, jako gatunek literacki dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.

Prowadząca przywitała wszystkich zebranych, wyjaśniła zasady turnieju, poinformowała dzieci, że w czasie zabawy będą wykonywać różne zadania, rozwiązywać konkursy, brać udział w konkurencjach ruchowych. Wyjaśniła uczestnikom kim jest czarodziej, jak wygląda, co robi, wprowadzając nastrój czarodziejskiej zabawy. Podzieleni na dwa zespoły: dziewczynki – Księżniczki, chłopcy - Czarodzieje, przystąpili do czarodziejskiej zabawy.

Pierwszą konkurencją było otwarcie „Magicznego kufra” i  wybranie rekwizytów, które należą do postaci, reprezentujących dany zespół. Następnie  uczestnicy podawali  imiona lub tytuły bajek najsłynniejszych wróżek i czarodziejów.

Kolejnym zadaniem każdego zespołu była konkurencja na najciekawsze, najbardziej dowcipne zaklęcie. Podzieleni na mniejsze grupy tworzyli ciekawe, śmieszne zaklęcia dotyczące na przykład deszczu, szkoły, siostry czy brata.

Konkurencje ”Pierścionek” oraz „Slalom z książką” wzbudziły wiele emocji zarówno w zespole Księżniczek jak i Czarodziejów. Czarodzieje chodzili slalomem po sali trzymając w ręce łyżkę z pierścionkiem, natomiast  Księżniczki tę samą trasę pokonywały trzymając na głowie książkę.

Wiele radości i uśmiechu wywołał turniej, a jego kumulacją było strzelanie  piłeczkami z lotek. Czarodzieje i Księżniczki znakomicie dali sobie radę z zagadkami, które losowali z „Czarodziejskiej  kuli".

Ostatnim zadaniem  uczestników podsumowującym turniej było odpowiedzenie na pytanie: Co zrobiliby, jako czarodzieje albo księżniczki dla dobra wszystkich ludzi?

Wakacyjne spotkanie minęło  nam w miłej, wesołej, atmosferze. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach, wspaniale współpracowały w grupach, a podczas zadań ruchowych z entuzjazmem kibicowały swoim kolegom i koleżankom.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali w nagrodę słodki poczęstunek oraz przybory szkolne, które ufundował:

Sklep z ubraniami dla dzieci AZUZA. Biblioteka składa serdeczne podziękowania dla Firmy, oraz Kampanie SEO - za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w turnieju.

Monika Adamczyk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.