Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
13006788 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

„Gdybym była księżniczką albo czarodziejem”- turniej czytelniczy - Filia nr 6 - relacja

11-07-2017

„Gdybym była księżniczką albo czarodziejem”

- turniej czytelniczy - Filia nr 6

 

Pod takim hasłem Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie w sali SODK Nowe Miasto zorganizowała turniej czytelniczy popularyzujący baśń, jako gatunek literacki dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście.
 

Prowadząca przywitała wszystkich zebranych, wyjaśniła zasady turnieju, poinformowała dzieci, że w czasie zabawy będą wykonywać różne zadania, rozwiązywać konkursy, brać udział w konkurencjach ruchowych. Wyjaśniła uczestnikom kim jest czarodziej, jak wygląda, co robi, wprowadzając nastrój czarodziejskiej zabawy. Podzieleni na dwa zespoły: dziewczynki – Księżniczki, chłopcy - Czarodzieje, przystąpili do czarodziejskiej zabawy.


Pierwszą konkurencją było otwarcie „Magicznego kufra” i  wybranie rekwizytów, które należą do postaci, reprezentujących dany zespół. Następnie  uczestnicy podawali  imiona lub tytuły bajek najsłynniejszych wróżek i czarodziejów.


Kolejnym zadaniem każdego zespołu była konkurencja na najciekawsze, najbardziej dowcipne zaklęcie. Podzieleni na mniejsze grupy tworzyli ciekawe, śmieszne zaklęcia dotyczące na przykład deszczu, szkoły, siostry czy brata.

Konkurencje ”Pierścionek” oraz „Slalom z książką” wzbudziły wiele emocji zarówno w zespole Księżniczek jak i Czarodziejów. Czarodzieje chodzili slalomem po sali trzymając w ręce łyżkę z pierścionkiem, natomiast  Księżniczki tę samą trasę pokonywały trzymając na głowie książkę.


Wiele radości i uśmiechu wywołał turniej, a jego kumulacją było strzelanie  piłeczkami z lotek. Czarodzieje i Księżniczki znakomicie dali sobie radę z zagadkami, które losowali z „Czarodziejskiej  kuli".


Ostatnim zadaniem  uczestników podsumowującym turniej było odpowiedzenie na pytanie: Co zrobiliby, jako czarodzieje albo księżniczki dla dobra wszystkich ludzi?


Wakacyjne spotkanie minęło  nam w miłej, wesołej, atmosferze. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach, wspaniale współpracowały w grupach, a podczas zadań ruchowych z entuzjazmem kibicowały swoim kolegom i koleżankom.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali w nagrodę słodki poczęstunek oraz przybory szkolne, które ufundował:


Sklep z ubraniami dla dzieci AZUZA. Biblioteka składa serdeczne podziękowania dla Firmy, oraz Kampanie SEO - za ufundowanie nagród dla dzieci biorących udział w turnieju.


Monika Adamczyk

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 *Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.

 

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: