Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wakacyjne spotkanie „Atrakcja Rzeszowa” w Filii nr 10 - relacja

11-07-2017

Wakacyjne spotkanie „Atrakcja Rzeszowa” w Filii nr 10

18 lipca 2017 r. o godzinie 10.00 w ramach wakacyjnych spotkań w bibliotekach Książka na wakacjach, Filia nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zorganizowała wycieczkę do Podziemnej Trasy Turystycznej.

Podczas zwiedzania dzieci dzięki przewodnikowi mogły przenieść się w czasie i zobaczyć, jak dawniej wyglądało ich miasto. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć rzeszowskie podziemia Rynku, które niegdyś służyły naszym przodkom. Obejrzeli też ciekawe eksponaty min: gilotynę, na której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, żarna do zbóż, kołowrotek, wyposażenie zakładu stolarskiego, zbroje, miecze i wiele innych.

W edukacyjnej podróży po Rzeszowskiej Trasie Turystycznej uczestniczyło dwadzieścioro dzieci, które zaintrygowane oglądaniem, historycznymi opowieściami zadawały liczne pytania  przewodnikowi.

Dziękujemy Kierownikowi Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie – Januszowi Dźwierzyńskiemu za możliwość bezpłatnego zwiedzenia Trasy, oraz przewodnikowi – Bogdanowi Krztoniowi za ciekawe oprowadzenie dzieci i świetną zabawę w podziemiach.

Anna Dobrzańska

Informacja na stronie Podziemnej Trasy Turystycznej http://www.trasa-podziemna.erzeszow.pl/aktualn

----------------------------------------------------------------------------------