Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Wystawa prac pokonkursowych „I ty możesz zostać ilustratorem! Kocie przygody” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, do 30.09.2017

04-09-2017

Wystawa prac pokonkursowych „I ty możesz zostać ilustratorem! Kocie przygody”

w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie

Konkursy w naszej bibliotece cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony placówek edukacyjnych i kulturalnych, przedszkolaków, uczniów i uczestników kół plastycznych przy domach kultury. Nie inaczej było w przypadku konkursu „I ty możesz zostać ilustratorem! Kocie przygody”, w którym należało wykonać ilustrację do wybranej książki o kotach. Nadesłano blisko 450 prac z 40 różnych placówek. Jury w składzie: Stanisława Bełch, rzeszowska poetka i pisarka książek dla dzieci, Renata Pasternak, kierownik Działu Udostępniania WiMBP w Rzeszowie oraz Monika Kotarba, kierownik Filii nr 16 w Rzeszowie, dokonały szczegółowej oceny prac i postanowiły nagrodzić następujących uczestników:

Nadia Piskor, Nikola Baran, Faustyna Wiśniewska – nagrody specjalne ufundowane przez Panią Stanisławę Bełch; Anna Filip, Michał Grzywacz, Natasza Jednakiewicz, Anna Bazan, Jagna Fortuna, Martyna Krasoń, Katarzyna Hałdaś, Kamil Filip, Gabriela Wojtowicz – laureaci konkursu. Ponadto przyznano 27 wyróżnień. 19 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy prac pokonkursowych.

Wystawę można oglądać do 30 września 2017 r. w Minigalerii Sztuki Dziecięcej Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w godzinach pracy placówki.

Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Dul-Kuźniar

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------