Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

„Porusz literaturę! Warsztaty animacji poklatkowej dla bibliotekarzy” - relacja z przebiegu szkolenia

14-06-2017

Warsztaty animacji poklatkowej, to kolejne szkolenie dla bibliotekarzy zorganizowane w ramach Projektu „Siła kompetencji – kierunek wzmacniamy wizerunek”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkolenie, realizowane w dwóch grupach po 15 uczestników, odbyło się w dniach 8 i 13 czerwca 2017 r. w sali szkoleniowej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 17.

Uczestnicy warsztatów poznali nowatorską formę popularyzacji wartościowej literatury wśród młodych czytelników, jaką jest wykonanie animacji wybranego fragmentu tekstu. Zajęcia prowadziła Magdalena Krzosek-Hołody, z zawodu realizator multimediów, pomysłodawczyni warsztatów, które mają na celu obudzić zainteresowanie czytelników głębszym wnikaniem specyfikę literackiego świata przedstawionego. Zaprezentowała techniki animacji, omówiła wymogi sprzętowe, zaproponowała fragmenty tekstów do animacji, pochodzące z prozy Andrzeja Stasiuka, Haruki Murakami i Orhana Pamuka. Pokazała krok po kroku jak wykonać animację poklatkową. Efektem warsztatów było stworzenie przez bibliotekarzy pracujących w grupach, krótkich animacji wybranych tekstów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek w formie tzw. „przerw kawowych” oraz obiady.

Projekt „Siła kompetencji – kierunek wzmacniamy wizerunek” został przygotowany i jest realizowany przez pracowników Działu Instrukcyjno-Metodycznego WiMBP w Rzeszowie.

Lucyna Kloczkowska
kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego
WiMBP w Rzeszowie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego