Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
12491266 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Interaktywne warsztaty informatyczne dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+ - relacja

01-07-2017


Interaktywne warsztaty informatyczne dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+
- realizacja projektu szkoleniowego na półmetku


            


W czerwcu br. zakończyła się pierwsza część projektu szkoleniowego pod nazwą „Interaktywne warsztaty informatyczne dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+” realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Okręgu w Rzeszowie.

W ramach projektu, od marca prowadzone były bezpłatne warsztaty informatyczne dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+, którzy chcieli poznać oraz rozwinąć swoje umiejętności dotyczące obsługi komputera i wykorzystania Internetu w życiu codziennym. Zajęcia prowadzone były na dwóch poziomach zaawansowania: kurs podstawowy oraz kurs średniozaawansowany.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali budowę komputera i zasady korzystania z niego, nauczyli się pracy z edytorem tekstu Word oraz wykorzystywania arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel w życiu codziennym. Kursanci nauczyli się jak radzić sobie z plikami i folderami na swoim komputerze oraz jak sprawnie korzystać z możliwości jakie daje Internet. Uczestnicy kursu dowiedzieli się, m.in. jak obsługiwać pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe (Skype) oraz portale społecznościowe (Facebook), a także jak założyć i prowadzić własnego bloga. Wśród tematów, które cieszyły się bardzo dużą polarnością wymienić należy zagadnienia dotyczące szeroko pojętych e-usług, m.in. e-administracji, e-zdrowia czy też e-bankowości oraz wykorzystania Internetu jako źródła informacji. W ramowym programie warsztatów znalazły się również zagadnienia poświęcone usługom online oferowanym przez biblioteki publiczne w Rzeszowie oraz bogatym zbiorom cyfrowym umieszczonym w Podkarpackiej Bibliotece Cyfrowej oraz na stronach WiMBP w Rzeszowie.  


W programie warsztatów przewidziano także pokaz obsługi specjalistycznych urządzeń dla osób z dysfunkcjami wzroku – powiększalnika tekstu oraz urządzenia lektorskiego. 


Poza celem dydaktycznym, warsztaty były też doskonałą okazją do integracji i nawiązania nowych kontaktów wśród uczestników oraz sposobem na aktywne spędzenie czasu.

Zajęcia odbywały się w profesjonalnie wyposażonej pracowni komputerowej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 58a. Każdy osoba biorąca udział w szkoleniach miała do dyspozycji laptop, na którym mogła ćwiczyć nabywane umiejętności.

Do końca czerwca br. zorganizowano 140 godzin zajęć. W warsztatach wzięło udział łącznie 58 osób. Każdy uczestnik warsztatów uczestniczył w 5-dniowym kursie.

Druga cześć warsztatów rozpocznie się we wrześniu i potrwa do końca listopada 2017 roku. Łącznie zostanie przeszkolonych 115 osób.

Projekt związany z organizacją warsztatów informatycznych dla mieszkańców Rzeszowa w wieku 50+ otrzymał dofinansowanie przyznane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na 2017 r. 
 
Projekt przygotowała Bożena Janda, zaś trenerami podczas szkoleń byli pracownicy Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie: Joanna Piller, Barbara Pitera, Janusz Górecki i Janusz Haliniak.

 

Barbara Pitera
Dział Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych
WiMBP w Rzeszowie 

-------------------------------------------------------------------


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: