Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Festiwal Wyczytanej Książki – zaproszenie

17-05-2017

zaprasza na

Festiwal Wyczytanej Książki

1-3 czerwca 2017 r.

Przestrzeń miejska oraz placówki biblioteki

Wstęp wolny!

Projekt dofinansowany ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach programu

„Partnerstwo dla Książki”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na „Festiwal Wyczytanej Książki” – trzydniowe święto książki oraz świetną zabawę dla dzieci i dorosłych.

Motywem przewodnim Festiwalu jest książka wielokrotnie czytana, również ta bardzo zniszczona i wydawałoby się bezużyteczna. W ciągu trzech pierwszych czerwcowych dni, każdy będzie mógł posłuchać jak pięknie czytają ją na dobranoc aktorzy w najbardziej urokliwych miejscach w mieście, a dziadkowie swoim wnukom w bibliotece. Książka będzie tematem rozmów i dyskusji z cenionymi literatami, podarunkiem, źródłem dobrej zabawy, inspiracją i tworzywem artystycznym. Będzie się można nią podzielić, dostać lub kupić za symboliczna złotówkę.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc

Patroni medialni: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl

• 1 czerwca 2017 r.

godz. 17.00 – „Popołudnie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel”, (Filia WiMBP nr 6, ul. Podwisłocze 6)

godz. 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Ryszardem Koziołkiem, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

godz. 18.30 – „Bajka na dobranoc” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Anny Demczuk i Roberta Chodura, (Rynek)

• 2 czerwca 2017 r

godz. 9.00 – „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku – międzypokoleniowe spotkania czytelnicze”,

(Filia WiMBP nr 6, ul. Podwisłocze 6; Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11)

godz. 10.00 – „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku – międzypokoleniowe spotkania czytelnicze”,

(Filia WiMBP nr 10, ul. Podchorążych 1)

godz. 9.00 – „Książki nie do czytania” – warsztaty kreatywnego recyklingu z artystą Eliaszem Dyrowem, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

godz. 9.00-15.00 – „Moja literacka opinia” – warsztaty z dr. Janem Wolskim, (Pracownia Digitalizacji, ul. Dąbrowskiego 58a)

godz. 12.00 – Spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11 )

godz. 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Kają Malanowską, (WiMBP, ul. Sokoła 13 )

godz. 18.30 – Bajka na dobranoc w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Anny Demczuk i Roberta Chodura, (Fontanna Multimedialna, Al. Lubomirskich)

• 3 czerwca 2017 r.

godz. 11.00 – „Moja książka dla Ciebie” – akcja obdarowywania dzieci książkami w przestrzeni miejskiej

godz. 15.00-18.30 – „Literacka gra przygodowa”, konkursy, gry, zabawy i animacje, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

godz. 15.00-21.00 – Kiermasz Wyczytanych Książek, (Parking, ul. Sokoła 13)

godz. 17.00 – Spotkanie autorskie dla dorosłych z Anną Janko, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

godz. 18.30 – „Bajka na dobranoc” w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Roberta Chodura i Pawła Gładysia, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

godz. 19.00 – „Twarz książki” – happening z artystą Eliaszem Dyrowem, (Parking, ul. Sokoła 13)

godz. 20.00 – „Recital Niepoważny” kontrabasisty Aleksandra Berkowicza, (WiMBP, ul. Sokoła 13)

Relacje w mediach:

>> Radio Eska - promocja wydarzenia przez Dyr. WiMBP w Rzeszowie - Barbarę Chmurę w porannym serwisie radiowym od 23 maja 2017 r.

>> Informacja o Festiwalu w serwisie TWINN przedstawiona przez Barbarę Chmurę - Dyr. WiMBP w Rzeszowie.