Podaj swój adres e-mail

Grupa iCEA

Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

VI. edycja Bajkowego Turnieju Bibliotek „Co to za zwierz? Czy wiesz?” - Filia nr 16 i Oddział dla Dzieci i Młodzieży - relacja

11-05-2017

VI. edycja Bajkowego Turnieju Bibliotek

„Co to za zwierz? Czy wiesz?”, zorganizowanego przez

Filię nr 16 oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W tym roku już po raz szósty spotkaliśmy się na Bajkowym Turnieju Bibliotek, którego hasło przewodnie brzmiało „Co to za zwierz? Czy wiesz?” Zabawa nawiązywała do zwierzęcych bohaterów książek o Kubusiu Puchatku A. A. Milne oraz cyklu przygód o weterynarzu – Doktorze Dolittle. Dzięki temu ostatniemu, udało się w sympatyczny sposób zwrócić uwagę uczniów na 70. rocznicę śmierci Hugh Loftinga.

Zaproszenie do zabawy przyjęły dwie szkoły: reprezentująca Filię nr 16 kl. IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 13 (op. Beata Węgrzyn i Jadwiga Fuglewicz) oraz reprezentująca Oddział dla Dzieci i Młodzieży kl. IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 10 (op. Urszula Wojnar i Agnieszka Drewniak).

Tegoroczne zmagania turniejowe obserwowało jury pod przewodnictwem Moniki Ohar-Pawiak – z-cy dyrektora WiMBP w Rzeszowie, której pomagały: Małgorzata Sierżęga – instruktor ds. czytelnictwa dzieci i młodzieży oraz Justyna Mucha-Szylar – kierownik Czytelni Głównej.

W trakcie rozwiązywania dziewięciu zadań, dzieci musiały wykazać się wiedzą o literaturze i połączyć ją z umiejętnościami matematycznymi, aktorskimi oraz wiedzą o przyrodzie.

W tym roku puchar Bajkowego Turnieju Bibliotek oraz tytuł Oczytanych Dzieciaków otrzymała drużyna „Puchatki” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w składzie:

Kajetan Pastuszak (kapitan),

Aleksandra Chyłek,

Błażej Dziedzic.

Drugie miejsca przypadło drużynie „Doktorki” ze Szkoły Podstawowej nr 10, którą tworzyły:

Weronika Pub (kapitan),

Aleksandra Stachowicz,

Karolina Piróg.

Zawodnicy obydwu drużyn otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe medale.

Cała widownia otrzymała lizaki w podziękowaniu za gorące kibicowanie, hasła dopingujące i kolorowe kostiumy wprowadzające bajkową atmosferę do budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Biblioteka składa serdeczne podziękowanie sponsorowi nagród Firmie Kampanie SEO – Pozycjonowanie Stron – www.kampanieseo.pl za przekazanie środków finansowych na zakup nagród książkowych.

Monika Kotarba

--------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.