Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
12186318 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Grupa iCEA

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Aktualności

Poranek z Agnieszką Tyszką - relacja z Filii nr 6

11-05-2017

Poranek z Agnieszką Tyszką
- relacja z Filii nr 6


W piątkowy poranek w ramach XIV. Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!” Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie w Sali SODK Nowe Miasto zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci z Agnieszka Tyszką. Uczestnikami spotkania autorskiego byli uczniowie, czytelnicy bibliotek, ze Szkół Podstawowych nr:  11, 12, 16, 18, 23, 27  w Rzeszowie.


Agnieszka Tyszka – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego jest autorką powieści, bajek, opowiadań oraz słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Laureatka Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”. Autorka około 40 utworów dla dzieci i młodzieży, m. in.: „Zosia z ulicy Kociej”, „O czym marzy czarownica”, „Bajkowe lulanki”, „Kawa dla Kota”,  „Kredens pod Grunwaldem”, „Koniki z Szumińskich Łąk”.
 

Pisarka serdecznie powitana przez organizatorów i czytelników z uśmiechem i radością rozpoczęła rozmowę z dziećmi na temat hasła Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”. Pytała dzieci czym jest dla nich biblioteka, co się w niej znajduje, czy lubią czytać, po jakie książki najchętniej sięgają? Następnie z dużym zaangażowaniem i uwagą odpowiadała na pytania przygotowane przez czytelników dotyczące jej twórczości oraz osobistych zainteresowań, m.in.: ile książek napisała, skąd czerpie inspiracje, jaka jest jej ulubiona książka, jaki jest jej ulubiony kolor, gdzie mieszka, jaki przedmiot lubiła w szkole?


Jednym z ciekawych pytań według pisarki było pytanie: dlaczego pisze książki tylko dla dzieci i młodzieży, na które odpowiedziała, że czytelnik młody jest bardzo wymagający, a jej sprawia wiele radości osiąganie celów przez wytrwałą, długą pracę. O sobie mówiła, że jest bardzo zadowoloną i spełnioną osobą, że zawsze marzyła by zostać pisarzem i to marzenie się spełniło. Zachęciła uczestników spotkania do bycia wytrwałymi, upartymi w dążeniu do spełniania swoich marzeń, ponieważ jest to jedyna droga do bycia szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Wspominała swoje dzieciństwo, a przede wszystkim dziadka, który jako pierwszy czytał jej książki i zaszczepił w niej miłość do literatury.  


Autorka pokazała także dzieciom swoje książki przetłumaczone na inne języki. Przygotowała dla nich zagadki oraz karteczki z hasłami, prosząc uczestników o wymyślenie rymowanych zaklęć podobnych do tych, jakie tworzyła bohaterka jej książek, Mania.


Dzieci gromkimi brawami podziękowały Agnieszce Tyszce za spotkanie prosząc o kolejne  nowe książki. 


Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe notki biograficzne specjalnie przygotowane na tę okazję oraz autografy wraz z dedykacjami od naszego gościa. W spotkaniu uczestniczyła Monika Ohar-Pawiak – z-ca dyrektora WiMBP w Rzeszowie.                                                                         
 

Monika Adamczyk

 

-----------------------------------------------------------
*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: